Wiadomości z Gliwic

W mieście pojawi się 121 nowych parkomatów! Aplikacje ułatwią opłatę za postój

  • Dodano: 2024-07-04 07:45, aktualizacja: 2024-07-04 08:03

Za parkowanie w Gliwicach mieszkańcy płacą głównie kartą i za pomocą aplikacji mobilnych. Zaledwie 20% transakcji odbywa się gotówkowo. W parkomatach wprowadzone zostaną zmiany, ale uspokajamy - możliwość płatności gotówką pozostanie, jednak opłatę uiścimy wyłącznie monetami.

Aplikacje ułatwią uiszczenie opłaty

Urząd Miejski w Gliwicach zachęca do zainstalowania jednej z kilku aplikacji, dzięki którym można zapłacić za postój: moBILET, AnyPark, SkyCash i mPay, które stanowią wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego zakupu biletów parkingowych. Dają kierowcom możliwość zakupu biletu zawsze i wszędzie (24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu) bez konieczności szukania parkomatu, czy posiadania gotówki na jego zakup. Dzięki aplikacjom przedłużymy ważności biletu parkingowego z dowolnego miejsca w zależności od potrzeby. Nie trzeba przerywać spotkania, rezygnować z kolejki do lekarza, wystarczy dokonać dodatkowej opłaty przez telefon. Można również skorzystać z opcji płatności za realny czas parkowania.

Strefa płatnego parkowania

Strefa płatnego parkowania działa w naszym mieście od 2015 roku i dzieli się na dwie podstrefy. Wyznaczono ją w odległości około kilkuset metrów od Rynku i ulicy Zwycięstwa. Droższa podstrefa A obejmuje starówkę, a tańsza podstrefa B pozostałe ulice w centrum. W obydwu podstrefach dostępnych jest około 3000 miejsc postojowych. Opłata za pozostawienie w nich pojazdu obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 09.00 do 17.00.

Wkrótce w Gliwicach pojawi się 121 nowych parkomatów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również