Wiadomości z Gliwic

Wakacyjne podróże z Muzeum w Gliwicach

  • Dodano: 2022-06-28 07:00, aktualizacja: 2022-06-27 20:35

Muzeum w Gliwicach zaprasza na Wakacyjne podróże – zajęcia dla półkolonii, grup zorganizowanych i osób indywidualnych.

Zajęcia realizowane od wtorku do piątku, Willa Caro od 28 czerwca – 15 lipca oraz od 2 do 31 sierpnia 2022, Oddział Odlewnictwa Artystycznego od 28 czerwca – 15 lipca oraz od 16 do 31 sierpnia, godz. 09.00 i 11.00

Jeśli wakacje, to koniecznie  z Muzeum w Gliwicach! Od 28 czerwca, a także w lipcu i w sierpniu zapraszamy na warsztaty i zajęcia do Willi Caro i Oddziału Odlewnictwa Artystycznego uczestników półkolonii, grup zorganizowanych oraz osoby indywidualne. Wakacyjne podróże poprowadzą nas przez szlakiem świetnych, rzeźbiarskich realizacji z I poł. XX wieku, jakie znaleźć można w Gliwicach i na terenie całego regionu. Odwiedzimy baśniowe pałace górnośląskich przemysłowców, by następnie trafić do XVIII- wiecznego Rzymu, gdzie przeniosą nas grafiki znakomitego architekta i rysownika – Giovanniego Battisty Piranesiego. W trakcie naszych wędrówek czeka nas także spotkanie z rzeźbą, podczas którego nauczymy się odkrywać jej tajemnice i z istotami magicznymi, które mają zwyczaj pojawiać się o różnych porach dnia i nocy.

Tematy zajęć do wyboru:

  1. Gliwice wyrzeźbione. Śladami rzeźbiarzy I poł. XX. w przestrzeni miasta (Willa Caro, Oddział Odlewnictwa Artystycznego - zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, treść zajęć modyfikowana w zależności od wieku.
  2. Jak patrzeć na rzeźbę, aby ją zobaczyć (Willa Caro, Oddział Odlewnictwa Artystycznego) - zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, treść zajęć modyfikowana w zależności od wieku.
  3. Nie tylko o północy. Istoty magiczne na każdą porę dnia i nocy (Willa Caro) - zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, treść zajęć modyfikowana w zależności od wieku.
  4. Grand tour z Piranesim (Willa Caro) - szkoła podstawowa (kl. 4-8) i szkoła ponadpodstawowa
  5. Baśniowe pałace górnośląskich przemysłowców  (Oddział Odlewnictwa Artystycznego) - szkoła podstawowa (kl. 4-8) i szkoła ponadpodstawowa

Koszt udziału w zajęciach stacjonarnych – 1 zł od grupy, osoby indywidualne dołączają bezpłatnie do grup, zajęcia online są bezpłatne. Zapisy pod nr. tel. 783 560 006.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również