Wiadomości z Gliwic

Wielki Finał Skupu Kultury już w najbliższą niedzielę!

  • Dodano: 2024-06-13 11:15

W niedzielę, 16 czerwca, aleja Przyjaźni zamieni się w aleję kultury. Na stoiskach pojawią się setki dzieł, m.in. książki, komiksy, płyty, gry i rękodzieło. Będzie okazja, by nabyć coś wyjątkowego za cenę, którą sami ustalicie!

Kultura połączona z działaniem charytatywnym

Stowarzyszenie „Cała Naprzód” zaprasza na Wielki Finał 10. edycji Skupu Kultury, największego na Śląsku kiermaszu kulturalnego o charakterze charytatywnym.

Wydarzenie łączy pomoc z kulturą – będzie okazja, by nabyć wydawnicze perełki i niszowe tytuły, ale też pomóc podopiecznym stowarzyszenia „Cała Naprzód”. Za wybraną książkę czy płytę wystarczy wrzucić do wolontaryjnej puszki sumę, jaką uważacie za słuszną. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie osób z niepełnosprawnościami. Nad całością czuwać będą dziesiątki wolontariuszy, zaplanowano też spotkania autorskie.

Na alei Przyjaźni staną stoiska z dobrami kultury, a w godz. od 12.00 do 18.00 odbywać się będą warsztaty i animacje. W Ruinach Teatru Victoria zaplanowano z kolei spotkania tematyczne:

  • godz. 12.00 – spotkanie z dr. Mariuszem Snopkiem „Tatuowanie ciała za wielkim murem, czyli o symbolach na skórze w polskich więzieniach”;
  • godz. 14.00 – spotkanie z aktorem Zbigniewem Stryjem na temat uczestnictwa w kulturze;
  • 16.00 – muzyczne podróże z Kajetanem Drozdem, artystą, muzykiem bluesowym, gitarzystą.

Dodatkowe atrakcje dla uczestników

Wydarzenie będzie wyjątkową okazją, by wejść do kulturalnej szafy, zrobić sobie zdjęcie i utwierdzić się w przekonaniu, że z kulturą każdemu do twarzy. Zaplanowano też warsztat miejski, na którym będzie można zrobić własny notes, pamiątkową kartkę i inne arcydzieła z gliny i papieru oraz przy użyciu drukarki 3D. Stowarzyszenie GTW zaprezentuje z kolei, jak przedłużyć życie książek i płyt, tworząc z nich kreatywne dekoracje i ozdoby. Miłośnicy niesamowitych przygód i fantasy będą mogli natomiast przeżyć niesamowitą przygodę, stać się częścią epickiej historii i dołączyć (o pełnych godzinach) do rozgrywki gier fabularnych RPG. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Wielki Finał Skupu Kultury już w najbliższą niedzielę!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również