Wiadomości z Gliwic

Wiosna na sportowo

  • Dodano: 2014-05-06 10:00, aktualizacja: 2018-02-22 16:03
Ciepłe, wiosenne dni to dobry czas na zadbanie o kondycję fizyczną. W Gimnazjum nr 10 w Gliwicach kilka dni temu uroczyście zaprezentowano kompleks nowych boisk sportowych.
 
Budowa boisk przy Gimnazjum nr 10 przy ul. Lipowej zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku, ale na oficjalną prezentację wybrano wiosnę, czyli inaugurację sportowego sezonu. Powstało wielofunkcyjne boisko o syntetycznej nawierzchni, czterotorowa bieżnia prosta do biegów na dystansie 60 metrów, rzutnia do pchnięcia kulą i skocznia w dal. Boisko asfaltowe do piłki ręcznej zyskało nawierzchnię poliuretanową, zmodernizowano także trawiaste boisko do siatkówki i ogrodzenie terenu szkoły. Zadbano o nowe chodniki, drogi komunikacji wewnętrznej z parkingiem, plac rekreacyjny, elementy małej architektury, rośliny i oświetlenie. Roboty te poprzedzono przebudową podziemnego systemu własnej kanalizacji sanitarnej i deszczowej, położonej w granicach działki należącej do szkoły. – Powstanie tego kompleksu zdecydowanie poprawiło warunki uprawiania sportu w naszej szkole. Bardzo zadowoleni są uczniowie i nauczyciele, którzy przez wiele lat czekali na taki obiekt. Chcemy, żeby te boiska jak najlepiej służyły nie tylko naszym uczniom, ale mieszkańcom całej dzielnicy. I bardzo się cieszę, że tak się właśnie dzieje. Czy to jest dzień powszedni, czy sobota, niedziela lub święta, wciąż ktoś tu ćwiczy. To potwierdza, że takie obiekty są naprawdę potrzebne – podkreślała 29 kwietnia Aleksandra Szyszka, dyrektor Gimnazjum nr 10.
Podobne obiekty jak przy „dziesiątce” powstają przy wielu gliwickich szkołach
– Od wielu lat dbamy o gliwickie placówki oświatowe. Systematycznie remontujemy budynki szkolne, ale stopniowo modernizujemy też przyszkolne obiekty sportowe i budujemy nowe. W różnych dzielnicach powstają i nowoczesne hale, i takie wspaniałe boiska, jak to na Zatorzu przy Gimnazjum nr 10. Na te zadania wydajemy sporo pieniędzy z budżetu miejskiego, ale to są pieniądze bez wątpienia dobrze zainwestowane – mówił w trakcie uroczystości Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.
Ubiegłoroczna inwestycja w „dziesiątce” kosztowała 1,6 mln zł. W ubiegłym roku nowe boiska wielofunkcyjne powstały także przy sześciu innych placówkach edukacyjnych: Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Jedności, Szkole Podstawowej nr 41 przy ul. Kormoranów, Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Dolnej Wsi, Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Gierymskiego, Zespole Szkół Samochodowych przy ul. Kilińskiego oraz Zespole Szkół Łączności przy ul. Warszawskiej. Łącznie na ten cel wydano 8,7 mln zł, ale nie cała kwota została wyasygnowana z kasy miejskiej. Miasto pozyskało 2,7 mln zł dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki – z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.