Wiadomości z Gliwic

Wkrótce V Grand Prix Gliwic w lekkiej atletyce

  • Dodano: 2024-05-17 14:15

Około 150 czołowych polskich lekkoatletów – wśród nich m.in. reprezentanci i rekordziści kraju – zamelduje się we wtorek, 21 maja, na Arenie Lekkoatletycznej im. Eugeniusza Bieniasza w Gliwicach, aby rywalizować o medale podczas V Grand Prix Gliwic w lekkiej atletyce. W tym roku kibice zobaczą emocjonujące sprinty, biegi na średnich dystansach, skoki w dal, trójskoki kobiet, rzuty dyskiem oraz widowiskowe skoki o tyczce kobiet. Wstęp wolny!

Dopuszczeni są mistrze

Początek zawodów zaplanowano na godz. 17.00. Do startu w imprezie dopuszczeni zostaną lekkoatleci posiadający mistrzowską oraz I i II klasę  sportową. Wśród startujących nie zabraknie gwiazd, takich jak Oliwier Wdowik – obecnie najszybciej biegający Polak na 100 metrów w Europie, Zuzanna Zając – rekordzistka Polski U18 w biegu przez płotki na dystansie 100 m, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka – sprinterka, która dwukrotnie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i Londynie czy Patryk Wykrota – medalista Mistrzostw Polski, który pobiegnie na dystansie 200 m. Kibice mogą więc liczyć na sportową rywalizację na wysokim poziomie.

W poprzednich edycjach imprezy brali udział m.in. mistrz Olimpijski z Tokio – Karol Zalewski, mistrzyni Polski w skoku w dal – Nikola Horowska oraz medaliści mistrzostw Polski w rzucie dyskiem – Robert Urbanek i Daria Zabawska. Ostatnia dwójka potwierdziła już swój udział w tegorocznej edycji zawodów. 

Szykujcie się na wielkie starcia

Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się sprinty mężczyzn. Po raz kolejny w Gliwicach pobiegną m.in. Oliwier Wdowik – aktualny mistrz Polski w sprincie na 60 m oraz Jakub Pietrusa – mistrz Polski seniorów w sprincie na 100 m. Obaj to też brązowi medaliści Mistrzostw Świata Juniorów. Rywalizować z nimi będą reprezentanci Polski – Adam Burda i Patryk Wykrota. 

Równie emocjonujący może być też bieg przez płotki kobiet na 100 m. W tej konkurencji wystąpi Zuzanna Zając – rekordzistka Polski w kategorii U18 na tym dystansie, z którą rywalizować będą m.in. cztery reprezentantki Polski kadry B.

Oprócz medali i miejsc na podium na najlepszych zawodników czekać będą także nagrody finansowe – 2 tys. zł za 1. miejsce, 1,2 tys. zł za miejsce 2. i 800 zł za miejsce 3. Przewidziano również dodatkowe premie za  najlepsze wyniki według tabel punktowych World Athletics.

Wkrótce V Grand Prix Gliwic w lekkiej atletyce

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również