Wiadomości z Gliwic

Wolontariusze poszukiwani!

  • Dodano: 2018-05-09 09:30

Stowarzyszenie GTW potrzebuje waszej pomocy - trwa nabór wolontariuszy, który włączą się w działania na rzecz dzieci i młodzieży w Mobilnej Szkole. Chodzi o pracę w tak zwanych placówkach podwórkowych i Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Bumerang”.

Pracujemy z dziećmi na podwórkach, skwerach i ulicach, a działania tak nam się poszerzyły, że chociaż całkiem fajny z nas zespół, to rąk, nóg i mózgów już nam brakuje – mówią społecznicy ze Stowarzyszenia GTW.

Kompletowany właśnie zespół przejdzie dwa spotkania treningowe, podczas których osoby chętne do pomocy wybiorą swoją ścieżkę wolontariatu. Regularne spotkania robocze w ramach konkretnej „specjalizacji” będą organizowane raz w miesiącu. W trakcie zebrań będzie można poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się pomysłami.

Pierwsze spotkanie przyszłych wolonatariuszy jest planowane na 17 maja o godz. 17.00 w Centrum Wolontariatu (ul. Zwycięstwa 1). Zapisy prowadzi Justyna Koch z Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych – mejlowo (j.koch@gcop.gliwice.pl) i telefonicznie (32 775 01 78) do 15 maja.

Stowarzyszenie GTW od 2004 roku realizuje inicjatywy dla dzieci i młodzieży. Przez lata funkcjonowały one jako projekty pedagogiki ulicy i były prowadzone metodą podwórkową (ang. streetworking, czyli praca prowadzona na ulicy, poza instytucjami, skierowana do konkretnych grup i wykonywana w ich środowisku). Centrum Dzieci i Młodzieży „Bumerang” powstało dzięki współpracy z Centrum Handlowym Forum (ul. Lipowa 1) i tam właśnie się mieści. W lokalu na poziomie II od 2017 roku organizowane są zajęcia animacyjne, warsztaty, wspólne odrabianie lekcji. Mobilna Szkoła to kontynuacja tych działań realizowanych metodą podwórkową – 12-metrowy, tablicowy wózek poszerza ofertę edukacyjną stowarzyszenia.

(mm)

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.