Wiadomości z Gliwic

Wszystko do domu i mieszkania. 23 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa za nami

  • Dodano: 2023-03-14 07:45, aktualizacja: 2023-03-13 23:30

To było wyjątkowe wydarzenie. 23 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz & Odnawialnych Źródeł Energii przyciągnęły do Areny Gliwice liczne grono odwiedzających. Na zainteresowanych tematyką budowlano-remontową czekali przedstawiciele 120 firm branżowych, które zaprezentowały swoją wyjątkową ofertę, m.in. odnawialne źródła energii, najnowsze technologie i trendy oraz najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w branży budowlanej. 

Podsumowanie gliwickich targów

W miniony weekend w Arenie Gliwice można było zapoznać się z rozwiązaniami budowlanymi stosowanymi na każdym etapie inwestycji – od fundamentów aż po dach – odnawialnymi źródłami energii, energooszczędnymi i zaawansowanymi technologicznie źródłami ciepła, fotowoltaiką oraz pompami ciepła. Była też okazja, by porozmawiać z fachowcami i uzyskać wycenę oraz poradę specjalistów, porównać produkty u różnych producentów oraz sprawdzić wydajność i rodzaje poszczególnych rozwiązań. Tradycyjnie, wręczono też nagrody Śląskiej Izby Budownictwa,  dziekana Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i Agencji „Promocja-Targi”. Nagrody wręczał prezydent Gliwic Adam Neumann, który objął wydarzenie patronatem honorowym. 

– Bardzo się cieszę, że targi z roku na rok zyskują na popularności i konsekwentnie rozbudowują swoją ofertę, z której mogą korzystać przede wszystkim mieszkańcy naszego miasta, ale też goście licznie przybywający na to wydarzenie z różnych zakątków województwa. To wyjątkowa impreza branżowa, która prezentuje najnowsze rozwiązania z zakresu budownictwa i doskonale wpisuje się w wizję rozwoju Gliwic – miasta nowoczesnego, stawiającego na rozwój, nowe technologie i gospodarkę mieszkaniową. Gratuluję organizatorom oraz wszystkim nagrodzonym podmiotom – mówił prezydent Gliwic Adam Neumann, wręczając nagrody wyróżnionym firmom. 

Podczas targów odbyły się także prelekcje i pokazy energooszczędnego ogrzewania oraz domu z czystym powietrzem i pozyskania energii dzięki zasobom ziemi. Odwiedzający mogli też wziąć udział w prezentacjach i warsztatach. Zainteresowanych nie brakowało.

– Targi budowlane od lat goszczą na branżowej mapie Gliwic i cieszą się rosnącym zainteresowaniem. To okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z kompleksową ofertą rynku budowlanego i nowinkami branżowymi. Targi odwiedzają zarówno osoby zajmujące się budownictwem, jak i te, które remontują mieszkania czy planują budowę domu. Ta edycja była rekordowa – gościliśmy aż 120 wystawców i wielu gości zainteresowanych przygotowaną ofertą. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą równie udane – mówi Ewelina Curzydło z Agencji „Promocja-Targi” z Wadowic. 

Podczas dwóch dni targowych dla wszystkich dostępne było także stoisko Urzędu Miejskiego w Gliwicach, przy którym pracownicy Wydziału Środowiska udzielali informacji na temat możliwości pozyskania dofinansowania do zmiany ogrzewania na bardziej ekologiczne, termomodernizacji budynków oraz obowiązków wynikających z uchwały antysmogowej.

Kolejne targi budowlane odbędą się w Gliwicach jesienią, a dokładnie w weekend 9-10 września.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również