Wiadomości z Gliwic

WTA kończy wizytę w Gliwicach

  • Dodano: 2012-09-13 14:45

Światowe Stowarzyszenie Technopolii (WTA), które od poniedziałku obraduje w Gliwicach kończy swoją wizytę w Gliwicach. Na zakończenie władze stowarzyszenia, pod przewodnictwem prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, przyjęły raport z dwuletniej działalności.

 
 
Trzy dni pełne dyskusji, wymiany doświadczeń i biznesowych debat – tak wyglądała pierwsza w historii Światowego Stowarzyszenia Technopolii (World Technopolis Assosiation) wizyta w naszym kraju. Gliwice, które gościły przedstawicieli z ponad czterdziestu najlepiej rozwijających się technologicznie miast świata, miały okazję pochwalić się m.in. prężnie działającym Technoparkiem, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, w której z roku na rok zakłada swoje oddziały coraz większa liczba firm oraz naukowymi osiągnięciami Politechniki Śląskiej. – Nie bez kozery w 2005 roku staliśmy się członkiem WTA – mówił z dumą Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic. 
 
Na zakończenie 8. Generalne Zgromadzenie Światowego Stowarzyszenia Technopolii przyjęło raport działalności w latach: 2010 i 2011. W skład stowarzyszenia zostało przyjętych siedmiu nowych członków w tym m.in. uniwersytety z Mongolii i Pakistanu, moskiewski technopark oraz instytut naukowy z Tanzanii. Władze stowarzyszenia gigantów innowacji przyjęły też założenia na następne lata działalności. Yum Hong-Chul, prezydent WTA, dziękował Gliwicom za gościnę. – To piękne i bardzo dobrze rokujące na przyszłość miasto – mówił. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.