Wiadomości z Gliwic

Wyprzedaże Garażowe w SAS

  • Dodano: 2015-06-03 07:45, aktualizacja: 2015-06-02 12:03

Wyprzedaże Garażowe, które odbywają się regularnie w Strefie Aktywności Społecznej (SAS) – filii Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, przyciągają coraz więcej gości.Spotykających się oni nie tylko po to, by sprzedawać i kupować, ale także, żeby poznać innych uczestników, spróbować sił w czymś nowym oraz wymienić się doświadczeniami.

Skąd wziął się pomysł? Jedna z mieszkanek Osiedla Politechnika, pani Jola, zaproponowała kilka miesięcy temu, by rozpocząć wyprzedaże w siedzibie GCOP przy ul. Jagiellońskiej 21. Pracownicy filii SAS pomogli w promocji wydarzenia: wydruku i publikacji plakatów oraz rozesłaniu informacji w internecie. Zapisy osób zainteresowanych przygotowaniem swoich stoisk prowadzi pani Jola. Przebieg samej akcji, która odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca, koordynuje wraz z pracownikiem GCOP.

– Pomysł okazuje się być trafiony – na każdej wyprzedaży stawia się spora grupa sprzedających. Wielu z nich regularnie prowadzi swoje stoiska na Wyprzedaży. Co miesiąc pojawiają się też nowe osoby, wzrasta różnorodność stoisk. Ideą przedsięwzięcia nie jest tylko i wyłącznie sprzedaż. Zależy nam również na tym, by stworzyć pole do integracji i współdziałania mieszkańców w przyjaznej atmosferze. Nasi stali bywalcy znają się coraz lepiej i serdecznie zapraszają tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z Wyprzedażą. Sami uczestnicy coraz częściej przejmują inicjatywę i podejmują się pomocy w promowaniu wydarzenia, podsuwają pomysły, co zrobić, by akcja była bardziej efektywna i udana – mówią organizatorzy. Również liczba kupujących, które odwiedzają SAS w czasie Wyprzedaży, sukcesywnie wzrasta.

Zapraszamy do kontaktu i udziału wszystkich osób zainteresowanych zarówno prowadzeniem stoisk, jak i potencjalnych nabywców wystawionych towarów, zawsze w drugą sobotę miesiąca (poza okresem wakacyjnym), w godzinach 10.00 – 12.00. Najbliższa Wyprzedaż Garażowa w Strefie Aktywności Społecznej przy ul. Jagiellońskiej 21 odbędzie się 13 czerwca. Wstęp jest wolny. Zgłoszenia chętnych są prowadzone telefonicznie pod numerem 728-325-530.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.