Wiadomości z Gliwic

Z Bohaterów Getta Warszawskiego nie skręcimy w Okopową

  • Dodano: 2021-06-22 06:30, aktualizacja: 2021-06-21 21:39

Kolejny etap prac przy budowie Centrum Przesiadkowego – po południowej stronie dworca PKP – obejmie od środy 23 czerwca odcinek ul. Okopowej między ul. Dubois a skrzyżowaniem pl. Piastów i ul. Bohaterów Getta Warszawskiego.

Okopowa stanie się ulicą jednokierunkową z wjazdem tylko i wyłącznie od strony ul. Dubois.

Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w prawo z ul. Bohaterów Getta Warszawskiego w ul. Okopową

Przypomnijmy, że przebudowany układ drogowy po południowej stronie dworca PKP utworzy wraz z Centrum Przesiadkowym przyjazną i funkcjonalną przestrzeń miejską. Plac przed dworcem PKP zyska jednolitą nawierzchnię z granitowych płyt. Stanie tam m.in. fontanna w formie lustra wody z pojedynczymi wodotryskami i ławki. Na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego powstaną bus pasy, wyspy separacyjne z azylami dla przechodniów i ścieżka pieszo-rowerowa łącząca plac dworcowy z drogą rowerową projektowaną wzdłuż ul. Jagiellońskiej. Ul. Zwycięstwa zyska wykończenie z granitowej kostki.

Zniknie torowisko, a jezdnia zostanie zwężona. Powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Na  placu Piastów ruch będzie odbywał się na zasadzie jednokierunkowego przejazdu wokół wyspy centralnej oraz wyspy peronowej. Nie zabraknie także ciągów pieszo-rowerowych przebiegających przez plac i małej architektury, przebudowana będzie też sieć oświetleniowa. Ul. Okopowa zostanie rozbudowana i połączona z pętlą autobusową linii A4 przy placu dworcowym, a na ul. Na Piasku powstaną miejsca postojowe – zarówno po wschodniej, jak i zachodniej stronie. Prace w tym rejonie trwają. 

Przebudowę po południowej stronie dworca PKP realizuje Eurovia Polska. Koszt inwestycji finansowanej z budżetu miasta to ponad 41 mln zł. Prace powinny się zakończyć pod koniec 2022 r.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.