Wiadomości z Gliwic

Z Bohaterów Getta Warszawskiego nie skręcimy w Okopową

  • Dodano: 2021-06-22 06:30, aktualizacja: 2021-06-21 21:39

Kolejny etap prac przy budowie Centrum Przesiadkowego – po południowej stronie dworca PKP – obejmie od środy 23 czerwca odcinek ul. Okopowej między ul. Dubois a skrzyżowaniem pl. Piastów i ul. Bohaterów Getta Warszawskiego.

Okopowa stanie się ulicą jednokierunkową z wjazdem tylko i wyłącznie od strony ul. Dubois.

Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w prawo z ul. Bohaterów Getta Warszawskiego w ul. Okopową

Przypomnijmy, że przebudowany układ drogowy po południowej stronie dworca PKP utworzy wraz z Centrum Przesiadkowym przyjazną i funkcjonalną przestrzeń miejską. Plac przed dworcem PKP zyska jednolitą nawierzchnię z granitowych płyt. Stanie tam m.in. fontanna w formie lustra wody z pojedynczymi wodotryskami i ławki. Na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego powstaną bus pasy, wyspy separacyjne z azylami dla przechodniów i ścieżka pieszo-rowerowa łącząca plac dworcowy z drogą rowerową projektowaną wzdłuż ul. Jagiellońskiej. Ul. Zwycięstwa zyska wykończenie z granitowej kostki.

Zniknie torowisko, a jezdnia zostanie zwężona. Powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Na  placu Piastów ruch będzie odbywał się na zasadzie jednokierunkowego przejazdu wokół wyspy centralnej oraz wyspy peronowej. Nie zabraknie także ciągów pieszo-rowerowych przebiegających przez plac i małej architektury, przebudowana będzie też sieć oświetleniowa. Ul. Okopowa zostanie rozbudowana i połączona z pętlą autobusową linii A4 przy placu dworcowym, a na ul. Na Piasku powstaną miejsca postojowe – zarówno po wschodniej, jak i zachodniej stronie. Prace w tym rejonie trwają. 

Przebudowę po południowej stronie dworca PKP realizuje Eurovia Polska. Koszt inwestycji finansowanej z budżetu miasta to ponad 41 mln zł. Prace powinny się zakończyć pod koniec 2022 r.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.