Wiadomości z Gliwic

Za nami kolejny fantastyczny weekend w Gliwicach. Sporo się działo!

  • Dodano: 2021-07-27 10:15

Koncerty, wystawy, filmy, spektakle – w miniony weekend w Gliwicach nudził się tylko ten, kto naprawdę tego chciał.

Weekend w dobrym stylu rozpoczął Jakub Gawrysik, organista i pianista, który uraczył gliwiczan koncertem z okien Stacji Artystycznej Rynek.

W miniony weekend  można było obejrzeć nową wystawę w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich „Miniatury o Żydach z Górnego Śląska. Arthur Kochmann”. Kto jeszcze nie widział wystawy w oddziale gliwickiego muzeum przy ul. Poniatowskiego 14, może to nadrobić, ekspozycję można oglądać do 30 września. Sporo działo się też w Willi Caro, gdzie nadal prezentowana jest wystawa „Młoda Polska” i „Początki (Gliwice) i nie tylko”, a w miniony weekend odbyły się warsztaty „Wakacje z linorytem”, które poprowadziła artystka graficzka Ewelina Szostakiewicz.
Emocji nie brakowało też przy Arenie Gliwice. Podczas czwartego weekendu z Summer Areną wystąpili Prywaciarze, a z czytelnikami spotkał się Tomasz Duszyński, dziennikarz, nagradzany pisarz i scenarzysta gier komputerowych, który debiutował zbiorem opowiadań „Produkt uboczny” i od tamtej pory opublikował kilka powieści i kilkanaście opowiadań z gatunku fantastyki. Jest także autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz legend. Swoje stoisko ze strefą warsztatów FunZone i EduZone zaprezentowała Miejska Biblioteka Publiczna, odbył się też kiermasz płyt winylowych.

To kolejny weekend, gdy park Chopina tętnił zżyciem, a między drzewami rozbrzmiewały radosne śmiechy i brawa. Wszystko za sprawą artystów międzynarodowego festiwalu artystów ulicy „Ulicznicy”. Tym razem gliwiczanie bawili się podczas spektaklu „Razor Sharp Bananas” w wykonaniu doświadczonego klauna Barnaby, który przy użyciu niezwykłych rekwizytów z gracją tworzy miksturę pantomimy i akrobacji pozostawiając widzów w głębokim zadziwieniu. Wiele emocji wzbudziło też interaktywne przedstawienie „Romantic Botanic” Miraculous Theatre Company. To opracowany indywidualnie do miejsca spektakl teatralny, który zgłębia sekretne miłosne życie lokalnych roślin.

Miniony weekend nie obył się bez odrobiny dawnych wierzeń i magicznych przekazów

W sobotę w Stacji Artystycznej Rynek odbyła się słowiańska impreza. Wystąpił folkowy zespół Wejlar, a Tarja z grupy rekonstrukcyjnej Utgard opowiedziała o starosłowiańskich obrzędach związanych ze śmiercią.
Tradycyjnie, w wakacyjny niedzielny wieczór można było zasiąść w leżaku lub na kocu i obejrzeć kolejne propozycje Kina Plenerowego – tym razem przy Arenie Gliwice. Dla młodszych gliwiczan wyświetlono film „Corgi, psiak królowej”, a dla starszych wyemitowano „Kod Dedala”. Czekamy na kolejny wakacyjny weekend w Gliwicach.
Będzie się działo! Śledźcie nasz #kulturalnyrozkłądjazdy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również