Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka

  • Dodano: 2017-11-14 10:15

Grudzień coraz bliżej, dlatego Muzeum w Gliwicach przygotowało zajęcia, które wprowadzą nas w niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Poznamy symbolikę i zwyczaje związane z czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie – adwentem, historię św. Mikołaja oraz św. Łucji, co dnia przyrzuca. Usłyszymy o śląskich tradycjach i obrzędach związanych z wieczerzą wigilijną, między innymi o tym,  jak przyrządza się moczkę i po co potrząsano drzewkami owocowymi w ten wyjątkowy wieczór. Opowiemy też o jednej z najważniejszych w Polsce tradycji wigilijnych – dzieleniu się opłatkiem i o tym, jakie osoby i zwierzęta muszą znaleźć się w szopce bożonarodzeniowej.

Oczywiście nie zabraknie działań warsztatowych! Wykonamy adwentowe lampiony, piękne kartki świąteczne z wizerunkiem św. Mikołaja i koronę św. Łucji. Nauczymy się również tworzyć tradycyjne ozdoby choinkowe, między innymi papierowe aniołki i światy z opłatka.

Szczegółowy harmonogram: TUTAJ

Grupy przedszkolne i szkolne zapraszamy na zajęcia świąteczne:

  • do Willi Caro pomiędzy 21 listopada a 21 grudnia 2017 r. (od wtorku do piątku) – godz. 09.00, 10.30, 12.00
  • do Oddziału Odlewnictwa Artystycznego pomiędzy 28 listopada a 15 grudnia 2017 r. (od wtorku do piątku) – godz. 10.00 i 12.00
  • do Zamku Piastowskiego – we środę, 6 grudnia 2017 r., godz. 09.00, 10.00, 11.00, 12.00

Uwaga! 6 grudnia uczestników zajęć w Willi Caro i Zamku Piastowskim odwiedzi Święty Mikołaj, który dla grzecznych dzieci będzie miał przygotowane słodkości. Istnieje możliwość wręczenia dzieciom przez św. Mikołaja przygotowanych w przedszkolu/szkole prezentów – szczegóły do uzgodnienia podczas zapisów.

Koszt udziału w zajęciach to złotówka od grupy. Maksymalna liczba uczestników zajęć to 30 osób. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o uprzednią rezerwację pod numerem telefonu: 783 560 006.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.