Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Zaryczą silniki

  • Dodano: 2018-01-09 10:30

Przed nami mocno emocjonujący weekend. Przez dwa dni na gliwickiej giełdzie samochodowej będzie dominować warkot silników i tumany kurzu. Przede wszystkim jednak liczy się szczytny cel – środki z motoryzacyjnych imprez zostaną przeznaczone na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pierwsza impreza, 6. Gliwicki Motor Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice, odbędzie się już w sobotę, 13 stycznia. Ma charakter charytatywny – wpisowe zawodników (w wysokości min. 100 zł) zostanie przekazane na rzecz WOŚP. Więcej szczegółów dotyczących 6. GMS można znaleźć na stronie  www.msg-rally.pl.

To nie koniec sportowych emocji przy giełdzie samochodowej. W niedzielę 14 stycznia, o godz. 9.00, przy ul. Kujawskiej 112 rozpocznie się WRAK-RACE Silesia, czyli ekstremalne wyścigi zdezelowanych samochodów, które „lata świetności” mają już za sobą, a ich wartość nie przekracza 1000 zł. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania 20 minut na torze w biegu kwalifikacyjnym, po którym odbywają się 15-minutowe półfinały i emocjonujący finał.

WRAK-RACE Silesia to nie tylko zawody sportowe. Staramy się wnieść swój wkład w bezpieczeństwo na drogach i współpracujemy z kampanią społeczną „Prowadzę jestem trzeźwy” – zachęcają organizatorzy.

Wstęp: 10 zł. Dzieci do lat 13 mogą wziąć udział w imprezie bezpłatnie.

Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie www.wrak-race.pl.

Podczas zawodów odbędzie się m.in. licytacja pojazdu wraz z wpisowym o godzinie 11:00, pokaz ratownictwa drogowego straży pożarnej OSP Ostropa, pokaz udzielania pierwszej pomocy DOPR Tychy. Warto się pojawić na zawodach - będą z nami wolontariusze WOŚP, dochód licytacji również zostanie przekazany na rzecz orkiestry. (mf)

Zaryczą silniki

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.