Wiadomości z Gliwic

Zdroje miejskie w Gliwicach powróciły

  • Dodano: 2023-05-09 07:30, aktualizacja: 2023-05-08 22:36

Skwer Doncaster, gliwicki Rynek, okolice Areny Gliwice oraz dworca PKP – to miejsca, w których – podobnie jak w ubiegłym roku – znów można spróbować „Gliwickiej z głębin”, napełniając nią własny bidon przy jednym z miejskich zdrojów.

Ogólnodostępne stacje z wodą pitną powróciły po zimowej przerwie i są czynne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W planach są także nowe – w kolejnych popularnych lokalizacjach na terenie Gliwic.

Gdzie znajduje się dostęp do wody?

"Gliwickiej z głębin", czyli wody z miejskich studni głębinowych znów można zaczerpnąć przy jednym z czterech ogólnodostępnych zdrojów miejskich:

  • na skwerze Doncaster, 
  • na gliwickim Rynku,
  • w sąsiedztwie Areny Gliwice, 
  • w okolicy dworca PKP (wylot przebudowanej ul. Zwycięstwa).

Stacje zainstalowane przez gliwickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji działają w tych lokalizacjach od lata ubiegłego roku. Jak zapowiada miejska spółka – w tym sezonie, oprócz dotychczasowych czterech urządzeń, mają pojawić się również nowe, których wkrótce możemy wypatrywać w kolejnych, często uczęszczanych miejscach w naszym mieście.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również