Wiadomości z Gliwic

Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze

  • Dodano: 2018-12-20 08:45, aktualizacja: 2018-12-20 08:58

Wczoraj w Gliwicach i powiecie dzieci z 24 placówek oświatowych przystąpiły do próby bicia rekordu w akcji „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”.

Prócz najmłodszych udział wzięli nauczyciele, pedagodzy oraz dzielnicowi, którzy byli gośćmi w szkołach znajdujących się w ich rewirach. Organizatorem działań o charakterze profilaktycznym, obejmujących całe województwo śląskie, była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości i poziomu bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Kolejnym celem, jaki chcą osiągnąć organizatorzy, jest uświadomienie, że policjant, który jest blisko obywateli w swoim regionie, jest też otwarty na problemy mieszkańców i gotowy, by zawsze służyć im pomocą. Ostatni cel to ustanowienie rekordu Polski w liczbie uczestników biorących udział w akcji.

Wczoraj o godz. 10.00 najmłodsi rozpoczęli kolorowanie obrazka w formacie A4 z uwiecznionym na nim Sznupkiem, policyjną maskotką. W poszczególnych placówkach Gliwic i powiatu udział wzięli nasi policjanci, którzy przy okazji przybliżali dzieciom temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poruszali też inne ważne zagadnienia z dziedziny bezpieczeństwa. Przedszkolakom rozdawano odblaski.

Dzięki życzliwości niektórych dzielnicowych, którzy zrobili podczas akcji zdjęcia, możemy zaprezentować jej przebieg, np. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wielowsi, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gliwicach czy Przedszkolu Miejskim nr 20 w Gliwicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.