Wiadomości z Gliwic

Zieleń i rekreacja

  • Dodano: 2021-01-07 06:30, aktualizacja: 2021-01-06 16:38

Street workout park, rozbudowa placu zabaw i skweru, domki dla kotów, nowe meble miejskie i wiata oraz nowe nasadzenia to kolejne nowości w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

W Sośnicy przy ul. Dzionkarzy zbudowano street workout park wyposażony w drabinki, poręcze, koła gimnastyczne i zestaw drążków do ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, na których miłośnicy zdrowego stylu życia mogą szlifować formę. W pobliżu pojawiły się też nowe elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci. Inwestycję o wartości 99 630 zł wykonała firma WERAN Sp. z o.o. z Wrocławia.

Również w tym roku, w ramach GBO, zmodernizowano plac zabaw przy ul. Dzionkarzy, który powstał w 2012 r. w ramach konkursu "Nivea". Do dyspozycji najmłodszych gliwiczan są huśtawki, wielomodułowa piaskownica, karuzele, bujaki, trampolina oraz hamak. Plac zabaw został wyposażony w urządzenie integracyjne umożliwiające zabawę dzieciom niepełnosprawnym. Dodatkowo zamontowano ławki oraz stojak na rowery. Na zrekultywowanym terenie wykonano też bezpieczną nawierzchnię i chodnik z kostki brukowej, przebudowano ogrodzenie. Inwestycja kosztowała ponad 403 tys. zł.

Street workout park i zmodernizowany plac zabaw są uzupełnieniem aktywnej strefy sportu i rekreacji, która powstaje w Sośnicy przy krytej pływalni Neptun

Dotychczas wybudowano tam już siłownię zewnętrzną, boisko i 6-muldowy pumptrack dla rowerzystów oraz miłośników ekstremalnej jazdy na hulajnogach i rolkach.

Również w ramach GBO 2020, do Schroniska dla Zwierząt przy ul. Wschodniej w Sośnicy trafiło 15 domków dla kotów wolnożyjących. Pracownicy schroniska  przekażą je miłośnikom kotów w różnych dzielnicach, którzy je dokarmiają i troszczą się o nie. To zadanie kosztowało 4,8 tys. zł.

Zmiany również na Sikorniku – plac zabaw przy ul. Bekasa wzbogacił się o miejskie meble. W ramach GBO 2020 kupiono i zamontowano dwa hamaki, dwa leżaki i dwa stoły piknikowe. Inwestycja kosztowała 48,4 tys. zł. 

W Starych Gliwicach przy ul. Sadowej zakończył się drugi etap modernizacji skweru rekreacyjno-wypoczynkowego

Mieszkańcy dzielnicy zyskali asfaltowy tor dla rolkarzy i 4 urządzenia do ćwiczeń siłowych. W ramach prac wykonano też nawierzchnię i zatoczki z kostki brukowej, ustawiono ławki i kosze na śmieci. Całość uzupełniły nasadzenia. Modernizacja kosztowała ponad 160 tys. zł.

W Czechowicach przy ul. Nad Łąkami wybudowano podświetlaną wiatę, która posłuży mieszkańcom podczas plenerowych spotkań. Teren pod wiatą wybrukowano kostką. Inwestycja kosztowała niemal 125 tys. zł.

W parku Chopina nasadzono 20 drzew i 40 krzewów, Wypełniły luki po roślinach, które ze względu na stan zdrowia trzeba było usunąć. Dozielenienie parku Chopina kosztowało 23,5 tys. zł.

Przy ul. Pszczyńskiej na Trynku zmodernizowano parking

Mieszkańcy mogą parkować w komfortowych warunkach – mają do dyspozycji 81 miejsc postojowych, w tym dwa dla niepełnosprawnych. W ramach prowadzonych prac uzupełniono ubytki w istniejącej dotychczas nawierzchni parkingu, powiększono przestrzeń parkingu – dodatkowa powierzchnia wyłożona została płytami ażurowymi, wyznaczono miejsca postojowe, wykonano dojazd do kontenerów na śmieci. Inwestycja kosztowała 123,5 tys. zł.

Wszystkie zadania zrealizowano w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.