Wiadomości z Gliwic

Zieleniec przy Rybnickiej w Gliwicach znów otwarty dla mieszkańców!

  • Dodano: 2023-04-25 07:30, aktualizacja: 2023-04-24 22:36

Połacie żywo zielonej trawy, tłumiąca miejski zgiełk, naturalna bariera z młodych drzew, zachęcające do relaksu siedziska, śpiew ptaków, bzyczenie zamieszkujących parkowe ule pszczół i górujące nad wszystkim rozłożyste korony wiekowych drzew, dające przyjemny cień w słoneczne dni. Skwer przy ulicy Rybnickiej – nazywany także „parkiem kieszonkowym” – znów jest otwarty dla mieszkańców i poleca się na wiosenny spacer z psem, aktywne popołudnie z rodziną czy chwilę relaksu z książką wśród kojącej zieleni.

Wraz z nadejściem wiosny dla mieszkańców Gliwic ponownie otwarty został zieleniec przy ul. Rybnickiej 27. Można go odwiedzać codziennie od godz. 7.00 do 21.00.

Gdzie znajduje się zieleniec?

Zieleniec zlokalizowany jest pomiędzy dwoma zabytkowymi willami, w których mieszczą się siedziby gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To właśnie miejska spółka PWiK podjęła się gruntownej rekultywacji terenu o powierzchni 6800 m2. W ramach przeprowadzonych prac, 1600 m2 grubej warstwy betonu zastąpiła zieleń, a całość dopełniły elementy małej architektury w postaci licznych siedzisk. W ten sposób powstało kolejne zielone miejsce na mapie Gliwic, z którego mieszkańcy po raz pierwszy mogli skorzystać we wrześniu ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również