Wiadomości z Gliwic

#ZieloneGliwice czas start. Rozpoczął się sezon nasadzeń

  • Dodano: 2023-03-23 07:15, aktualizacja: 2023-03-22 22:55

Ruszyły nasadzenia na gliwickich skwerach i w pasach drogowych. Tylko w ostatnich dniach w Gliwicach pojawiło się ponad 200 nowych drzew. Lada moment eksplodują zielenią i pokażą się w pełnej krasie. Coraz piękniej jest też na zieleńcach – swoje kolory prezentują już m.in. liczne krokusy. Wkrótce zakwitną inne kwiaty, krzewy i trawy.

Gotowi na wiosnę w Gliwicach?  

Kolejne gliwickie pasy drogowe obsadzane są drzewami. Ostatnio przy ulicach Dąbrowskiego i Traugutta na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich wykonawcy nasadzili łącznie 32 klony i lipy, ulicę Warszawską, Opolską i Świętojańską ozdobiło 46 klonów, a ulicę Lipową i Okrzei 14 lip.

Wypiękniała też ul. Strzelnicza ozdobiona 30 klonami, Bończyka i św. Wojciecha, gdzie nasadzono 27 grabów oraz Warmińska i Kadłubka – wkrótce zazieleni się tam 18 klonów. Ponadto, 90. wiązów holenderskich ozdobiło przyuliczny pas przy ul. Toszeckiej, od skrzyżowania z ul. Jana Śliwki do wysokości ul. Oriona. 

W tym tygodniu nowa zieleń pojawi się jeszcze w pasach drogowych ulic: Tarnogórskiej, Błogosławionego Czesława, Robotniczej, Odrowążów, Lotników, Konarskiego i Schabika. Zostaną tam nasadzone lipy, graby i glediczje. W sumie 115 drzew. 

– Przypominamy, że wszystkie rośliny, zarówno drzewa, jak i byliny czy krzewy objęte są pielęgnacją i gwarancją naszych wykonawców, którym zlecamy wykonanie nasadzeń. W przypadku krzewów i bylin to okres dwuletni, natomiast drzewa objęte są trzyletnim okresem gwarancyjnym. Obejmuje on nie tylko zabiegi pielęgnacyjne, jak np. podlewanie czy oczyszczanie z chwastów, ale także wymianę nasadzeń, których koszt w przypadku zamierania roślin ponosi wykonawca – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

Tylko od stycznia pracownicy gliwickiego ZDM nasadzili ponad 700 drzew różnych gatunków. Niebawem różnorodnością i zachwycającymi, wiosennymi barwami zaskoczy skwer Europejski. Będzie pięknie!

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również