Wiadomości z Gliwic

#ZieloneGliwice czas start. Rozpoczął się sezon nasadzeń

  • Dodano: 2023-03-23 07:15, aktualizacja: 2023-03-22 22:55

Ruszyły nasadzenia na gliwickich skwerach i w pasach drogowych. Tylko w ostatnich dniach w Gliwicach pojawiło się ponad 200 nowych drzew. Lada moment eksplodują zielenią i pokażą się w pełnej krasie. Coraz piękniej jest też na zieleńcach – swoje kolory prezentują już m.in. liczne krokusy. Wkrótce zakwitną inne kwiaty, krzewy i trawy.

Gotowi na wiosnę w Gliwicach?  

Kolejne gliwickie pasy drogowe obsadzane są drzewami. Ostatnio przy ulicach Dąbrowskiego i Traugutta na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich wykonawcy nasadzili łącznie 32 klony i lipy, ulicę Warszawską, Opolską i Świętojańską ozdobiło 46 klonów, a ulicę Lipową i Okrzei 14 lip.

Wypiękniała też ul. Strzelnicza ozdobiona 30 klonami, Bończyka i św. Wojciecha, gdzie nasadzono 27 grabów oraz Warmińska i Kadłubka – wkrótce zazieleni się tam 18 klonów. Ponadto, 90. wiązów holenderskich ozdobiło przyuliczny pas przy ul. Toszeckiej, od skrzyżowania z ul. Jana Śliwki do wysokości ul. Oriona. 

W tym tygodniu nowa zieleń pojawi się jeszcze w pasach drogowych ulic: Tarnogórskiej, Błogosławionego Czesława, Robotniczej, Odrowążów, Lotników, Konarskiego i Schabika. Zostaną tam nasadzone lipy, graby i glediczje. W sumie 115 drzew. 

– Przypominamy, że wszystkie rośliny, zarówno drzewa, jak i byliny czy krzewy objęte są pielęgnacją i gwarancją naszych wykonawców, którym zlecamy wykonanie nasadzeń. W przypadku krzewów i bylin to okres dwuletni, natomiast drzewa objęte są trzyletnim okresem gwarancyjnym. Obejmuje on nie tylko zabiegi pielęgnacyjne, jak np. podlewanie czy oczyszczanie z chwastów, ale także wymianę nasadzeń, których koszt w przypadku zamierania roślin ponosi wykonawca – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

Tylko od stycznia pracownicy gliwickiego ZDM nasadzili ponad 700 drzew różnych gatunków. Niebawem różnorodnością i zachwycającymi, wiosennymi barwami zaskoczy skwer Europejski. Będzie pięknie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również