Wiadomości z Gliwic

Zrób bezpłatnie mammografię

  • Dodano: 2023-08-07 08:45, aktualizacja: 2023-08-07 08:59

Mammografia może uratować życie, dlatego warto pamiętać o regularnych badaniach. W lipcu z kolejnych darmowych badań mogą korzystać gliwiczanki w wieku 50-69 lat. Mammobus Lux Med. Diagnostyka stanie 9 sierpnia w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Parku Handlowym Arena, przy alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1.

Mammografia to kilka minut i ratunek dla życia 

Z badania mogą skorzystać ubezpieczone panie w wieku do 50 do 69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Uwaga, programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe w piersi o charakterze złośliwym.

– Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal pełną gwarancję powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie – zachęcają organizatorzy akcji. 

Zanim się zbadasz, nie zapomnij o rejestracji 

Aby skorzystać z badania w mammobusie LUX MED Diagnostyka, konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58/666-24-44 lub 22/338-19-60 lub poprzez formularz dostępny na stronie. Do rejestracji potrzebne będą dane z dowodu osobistego. Na badanie należy zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii. 


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również