Wiadomości z Gliwic

Akademia Aktywnego Malucha Start – w Gliwicach od marca – nabór trwa!

  • Dodano: 2022-02-21 08:15, aktualizacja: 2022-02-28 12:20

Akademia prowadzona jest przez absolwentki AWF w Katowicach, nauczycielki wychowania fizycznego, trenerki, byłe zawodniczki - siatkarki szczebla centralnego, prywatnie przyjaciółki, ale przede wszystkim mamy od małego związane z sportem i aktywnością fizyczną.

Mamy, które wiedzą jak ważny jest ruch dla prawidłowego rozwoju dzieci i profilaktyki zdrowia. Dla swoich dzieci szukały zajęć, które będą stawiały na wszechstronny rozwój, wprowadzą dziecko w piękny świat aktywności fizycznej i sportu. Pozwolą poprzez zabawę poznać różne dyscypliny sportowe między innymi: lekko atletykę, gimnastykę, gry zespołowe i indywidualne. Będą zawierały elementy korektywy i profilaktyki w zakresie prawidłowej postawy ciała, ale najważniejsze będą pomagały najmłodszym dzieciom przełamywać lęki separacyjny oraz ważny w okresie przedszkolnym lęk adaptacyjny.

Odpowiedzią na ich poszukiwania jest – Akademia Aktywnego Malucha Start.

Akademia proponuje zajęcia sportowe ogólnorozwojowe dla dziewczynek i chłopców wieku od 3 do 9 lat.
Podstawowym celem zajęć jest wszechstronny rozwój dzieci poprzez bezpieczną zabawę z elementami różnych dyscyplin sportowych. Zabawa z dbałością o prawidłową postawę ciała i wzmacnianie mięśni posturalnych ciała.

Zajęcia z podziałem na grupy wiekowe : “maluchy” 3-5 latki, “starszaki” 6-9 latki.

Treningi odbywają się raz w tygodniu, trwają: 45 minut.

Grupy liczą maksymalnie 15 osób, przez co zajęcia odbywają się w kameralnej, rodzinnej atmosferze.
Trenerzy to osoby posiadające wykształcenie pedagogiczne i odpowiednie przeszkolenie państwowe z zakresu prowadzenia zajęć sportowych w ramach rekreacji ruchowej, ale przede wszystkim są to osoby sympatyczne z podejściem do dzieci.

Program zajęć jest tak ułożony, aby nowe dzieci mogły przyłączać się do udziału w nich dowolnym momencie w roku.

Treningi odbywają się w salach gimnastycznych, salkach fitness z pełnym wyposażeniem, niezbędnym do przeprowadzenia bezpiecznych zajęć sportowych.

Założenia:

1. Możesz być kim zechcesz, ale musisz mieć podstawy.

Udział w zajęciach pozwoli dziecku na poznanie elementów różnych dyscyplin sportowych. Zbudują szeroką bazę umiejętności, dzięki, którym będzie mogło w wieku szkolnym wybrać specjalizację w obrębie ulubionej dyscypliny sportu i kontynuować swoją sportową przygodę w ramach treningów konkretnych sekcji i klubów sportowych.

2. W zdrowym ciele zdrowy duch.

Aktywność fizyczna jest obok prawidłowego odżywiania bardzo ważnym filarem dbałości o zdrowie. Zajęcia mają zachęcić do udziału w aktywności fizycznej, wyrobić prawidłowe nawyki i postawy, pokazać jak w bezpieczny sposób można aktywnie spędzać czas.

3. Wychowanie przez sport.

Uczestnicząc w zajęciach dziecko nauczy się współpracy w grupie, pozna zasadę fair play, szacunku dla przeciwnika i współzawodnika oraz sędziego. Sport uczy dyscypliny, punktualności, systematyczności, obowiązkowości, poszanowania sprzętu, dbałości o porządek i wiele innych ważnych cech i postaw.

4. Naucz mnie, a pokaże innym.

W dobie komputeryzacji i coraz większego wchodzenia dzieci w świat multimedialny, brakuje wzorców przekazywanych po prostu z starszych na młodszych. Dzieci wychodząc na podwórko nie wiedzą jak i w co się bawić, w co grać. Często po prostu nie chcę wychodzić. Relacje z rówieśnikami budowane są poprzez komunikatory internetowe i media społecznościowe. Brakuje tego, co było kiedyś – tłumy dzieci na trzepaku, boisku, biegających, grających w piłkę, podchody itd. Zajęcia pokażą dzieciom zabawy i gry, które będą mogły same organizować na podwórku.

5. Poproszę trochę biegania

Każde zdrowe dziecko posiada naturalną potrzebę ruchu i ekspresji.  Potrzeba ta jest jedną z naturalnych potrzeb młodego człowieka, oznacza to, że nie jest w stanie nad nią zapanować i musi ją nieustannie realizować, najczęściej bardzo spontanicznie. Zajęcia stwarzają  bezpieczne warunki do spontanicznej zabawy i aktywności ruchowej, zaspakajają apetyt na ruch.

Treningi odbywają się już w różnych lokalizacjach na terenie województwa śląskiego.

Na terenie miasta Gliwice odbędą się w Szkole Podstawowej nr 6 ul. Jasnogórska 15/17.

  • 16.00 Grupa I
  • 17.00 Grupa II

Start zajęć w czwartek 03.03.2022 roku.

Pierwsze zajęcia darmowe.
Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy:
e-mail: maluchnastart@gmail.com
Sabina tel. 508432187
Anna tel. 785947309

Strona: www.aktywnymaluch.pl

Akademia Aktywnego Malucha Start – w Gliwicach od marca – nabór trwa!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.