Wiadomości z Gliwic

Alkohol izopropylowy w domu. Do czego się przyda?

  • Dodano: 2018-05-07 14:30

Nie wszystkie rozpuszczalniki cechują się agresywnymi właściwościami. Istnieją również te, które są stosowane do czyszczenia zabrudzeń z bardziej delikatnych rzeczy. Do takich rozpuszczalników organicznych zaliczany jest właśnie alkohol izopropylowy.

Do czego służy alkohol izopropylowy?
Jest on zaliczany do rozpuszczalników organicznych i posiada wiele pozytywnych cech. Przede wszystkim jest to bezbarwna ciecz o lekko bursztynowym kolorze. Jak każdy rozpuszczalnik stosuje się go do usuwania zabrudzeń. Jego właściwości pozwalają na usuwanie zabrudzeń bez ponoszenia jakichkolwiek szkód. Z łatwością można nim czyścic silniki samochodowe i wszelkie części aut, które jak wiadomo bardzo łatwo i często się brudzą. Alkohol izopropylowy dokładnie oczyści daną część i pozwoli na zrobienie tego bezpiecznie bez pozostawiania jakichkolwiek plam. Kolejnym przypadkiem w jakim stosuje się alkohol izopropylowy jest czyszczenie i konserwacja części komputerowych. Są one również bardzo podatne na zabrudzenia, a dzięki temu rozpuszczalnikowi możemy je bezpiecznie oczyścić i zakonserwować. Często stosuje się go również do czyszczenia telefonów, czytników laserowych DVD i CD, urządzeń optycznych, soczewek, pryzmatów. Można nim także zmyć środki smarne, tłuszcze wodoodporne i pasty termoprzewodzące. Jak widać alkohol izopropylowy jest stosowany do usuwania zabrudzeń raczej z tych delikatnych powierzchni. Ciekawym jego zastosowaniem jest również to, że często używany jest podczas leczenia kanałowego w stomatologii. Wszystkie codzienne rzeczy, które chcemy wyczyścić można przeprowadzić za pomocą alkoholu izopropylowego.
 

Domowe zastosowania alkoholu izopropylowego
W domu, czy mieszkaniu często powstają liczne zabrudzenia. Częstym i ciężkim przypadkiem do wyczyszczenia jest powierzchnia pokryta kamieniem. Może być to kuchenny blat, czy powierzchnia wokół wanny w łazience. Istnieje wiele środków, które pozwolą na jego wyczyszczenie, jednakże zdarza się tak, że niektóre z nich zawodzą. Wówczas można zasięgnąć po rozpuszczalnik, jakim jest alkohol izopropylowy i bez problemu bezpiecznie usunąć powstały osad, czy bród. Często w porze wiosennej, czy letniej borykamy się z problemem muszek owocówek. Są to uciążliwe owady, których czasem ciężko się pozbyć, jednakże bardzo nie lubią się z alkoholem izopropylowym. Jeśli więc nie możemy pozbyć się tych muszek, warto wymieszać alkohol izopropylowy z wodą i umieścić go w rozpylaczu. Następnie należy spryskać powietrze i miejsce gdzie najczęściej się skupiają i wówczas zaobserwować jak szybko jedna po drugiej spadają na ziemię. Wystarczy wtedy zebrać je szmatką i problem rozwiązany. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem może być zapobieganie zamarzaniu szyb w samochodzie. Jeśli rozpuścimy alkohol izopropylowy z wodą i umieścimy go w rozpylaczu możemy popryskać szyby i wówczas następnym razem już nie będzie lodu na nich i tym samym zaoszczędzimy swój czas. Jak widać, alkohol izopropylowy jest bardzo przydatny również przy pracach domowych. Jego właściwości pozwolą skutecznie i bezpiecznie pozbyć się niektórych problemów, które dotykają domowników.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.