Wiadomości z Gliwic

Azofoska - nawóz uniwersalny. Kiedy i jak stosować

  • Dodano: 2021-01-13 13:45

Azofoska to jeden z popularnych nawozów granulowanych, który wykorzystywany jest do dokarmiania warzyw oraz trawników, kwiatów jednorocznych oraz wieloletnich, a także przy krzewach i drzewach owocowych oraz ozdobnych, Stosowany może być pod osłonami, w ogrodzie, szklarniach czy na uprawach polowych. Preparat został przygotowany w formie granulatu, w którym każda granulka zawiera wszystkie składniki pokarmowe w określonej przez producenta wielkości. Odpowiednio zbilansowany preparat to szansa na to, by równomiernie dostarczyć roślinie wszystkich potrzebnych składników. Producent zadbał o to, by poszczególne składniki były dobrane optymalnie do odpowiedniego wzrostu roślin. Preparat dzięki temu jest łatwy w stosowaniu i ma wszechstronne działanie.

Zastosowanie nawozu Azofoska

Nawóz azofoska to preparat, który jest łatwy w stosowaniu a jego działanie jest wszechstronne, dlatego faktycznie jest to popularna propozycja. Zarówno w przypadku jednorocznych roślin jak i roślin wieloletnich ten nawóz przynosi bardzo dobre efekty. To co trzeba podkreślić, to że przy stosowaniu tego nawozu należy koniecznie zadbać o jego odpowiednie, równomierne rozłożenie. To kluczowa sprawa, ponieważ złe rozłożenie nawozu może doprowadzić do przenawożenia rośliny. Nawóz stosować należy zgodnie z założeniami podanymi przez producenta, ponieważ zarówno nadmiar jak i niedobór składników odżywczych może mieć negatywny wpływ na wzrost rośliny. Azofoska ma taki skład, który ma sprawić, że uniknie się problemów z przenawożeniem, ale będzie to możliwe wtedy jeśli preparat stosowany jest zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta.

Jak dawkować nawóz Azofoska?

W przypadku roślin jednorocznych należy stosować nawóz przed siewem albo sadzeniem roślin. Całą dawkę należy rozsiać równomiernie na całą powierzchnię i miesza się grabiami, szpadlem, pługiem, broną z uprawną warstwą gleby. W przypadku roślin wieloletnich należy dawkę rozsiać wczesną wiosną, równomiernie na powierzchnię, która ma być nawożona. Najlepiej dokonać tego jednorazowo. W przypadku nawożenia pogłównego trzeba będzie unikać rozsiewu nawozu na rośliny mokre i nie stosuje się większej dawki niż 5 kilogramów na 100 metrów kwadratowych.

Szerokie zastosowanie nawozu

Granulowany nawóz jest przez przeznaczony przede wszystkim do odżywienia i dokarmienia trawników, warzyw, kwiatów oraz drzew i krzewów owocowych. Stosowany może być w różnych warunkach, dzięki temu, że produkt ma charakter kompleksowy. Deklarowany skład zakłada, że w każdej granulce jest odpowiednia dawka substancji odżywczych a więc magnez, siarka, bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk. Zbilansowanie składników w preparacie sprawia, że mamy odpowiednie proporcje poszczególnych składników, a to sprawia, że będzie można liczyć na prawidłowy wzrost i rozwój większości roślin. Wszystkie rośliny otrzymują faktycznie to co będzie im potrzebne do prawidłowego wzrostu, nie będzie trzeba stosować dodatkowych nawozów. Zastosowanie nawozu kompleksowego to najlepsze rozwiązanie, ponieważ w ten sposób ogranicza się ryzyko jednostronnego przenawożenia, w momencie, gdy stosuje się jednoskładnikowe preparaty do nawożenia roślin. Azofoska to tak naprawdę gwarancja dla uprawiającego, że roślina w ogrodzie rosła prawidłowo, nie będzie ryzyka jej złego rozwoju w związku z nieodpowiednim dobraniem składników odżywczych. Jeśli do tej pory nie próbowaliście zastosować nawozu kompleksowego to odpowiedni moment do tego, by to zmienić i sięgnąć po taką propozycję nawozów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.