Wiadomości z Gliwic

Ażurowe panele okienne - nowocześnie i z gustem

  • Dodano: 2022-08-10 09:45

Wystrój okien od zawsze budził emocje. Dobór odpowiednich elementów dekoracyjnych, które jednocześnie pełniły funkcję zasłonięcia wnętrza przed ciekawskimi, pozwala na dopełnienie całej aranżacji wnętrza i ma także istotne znaczenie jeśli chodzi o zewnętrzny odbiór mieszkania czy domu. Na rynku dekoracyjnym wybór jest naprawdę szeroki, warto dodać, że tradycyjne firanki nie zawsze są jedyną opcją, szczególnie jeśli mówimy o mieszkaniu urządzonym w nowoczesnym stylu.

Innowacyjne rozwiązania dekoracji okna

Zacznijmy od tego, że przesłonięcie okna nie powinno istotnie ograniczać dostępu światła naturalnego do wnętrza. Naturalnie, od strony południowej można pozwolić sobie na grubsze tkaniny, jednak zimą i ta opcja powinna zostać odsunięta na bok. Niezależnie od zastosowanego elementu — np. firanka, roleta, panel — warto zwrócić uwagę na strukturę tkaniny oraz ewentualne wzornictwo. Pamiętajmy, że nie w każdym wnętrzu sprawdzi się bogaty haft, w większości przypadków trafnym rozwiązaniem jest zmyślny, acz elegancki akcent wykończeniowy, który podkreśla styl i całości dodaje szyku. 

Podczas aranżacji okna do wyboru pozostają firanki, zasłony i różnego rodzaju rolety. To jednak nie wszystko — ciekawą alternatywą są panele ażurowe, które mają w sobie delikatność firany i ciekawe wykończenie, a przy tym są nowoczesne.

Doskonałe rozwiązanie zamiast firan

Wspomniane już panele do przysłonięcia okien wykonane są z wysokiej klasy materiałów i są wykończone za pomocą ażuru wyciętego laserowo w tkaninie. Cięcie laserem gwarantuje precyzyjność oraz powtarzalność wzoru, nie ma więc obawy, że każda z części będzie miała nieco inny wygląd. Zazwyczaj wzór jest wykonywany w filcu, co gwarantuje niezmienność kształtu nawet po wielu praniach. 

Cechą charakterystyczną ażurowych paneli jest to, że są one odpowiednio obciążone, dzięki czemu perfekcyjnie prezentują się w oknie. Ponadto — w odróżnieniu od firan — nie wymagają misternego upinania i dbałości o równe ułożenie falbanek (tu ich po prostu nie ma). Warto podkreślić, że są one wykonywane z materiałów o różnym stopniu przeźroczystości, co dodatkowo poszerza ich możliwości zastosowania. 

Ażurowe panele okienne pasują do wnętrz nowoczesnych i doskonale prezentują się w salonie, sypialni, jadalni i kuchni. Decydując się na to rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę fakt, że nie zawsze dany model zasłoni całe okno. Szukając bardziej awangardowych rozwiązań, łączących tradycję z nowoczesnością można połączyć je w komplecie z firanką. Co ciekawe, ażur może być umieszczony także na środku lub z boku panelu, lub wyróżniać się innym kolorem. 

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.