Wiadomości z Gliwic

Catering dietetyczny, czyli posiłek inny niż wszystkie

  • Dodano: 2023-08-23 10:45, aktualizacja: 2023-09-11 10:53

Dieta pudełkowa, nazywana inaczej cateringiem dietetycznym, jest coraz częstszym gościem na łamach serwisów, zajmujących się tematyką zdrowego żywienia. Jednak znając „magię internetu”, wiele osób zastanawia się, czy tego typu posiłek, nie jest kolejnym pustym wartościowo, wymysłem amerykańskiego marketingu. Nic w tym dziwnego, wiele osób miało do czynienia z wieloma różnymi specyfikami, tak bardzo zachwalanymi, które ostatecznie okazały się jednym wielkim oszustwem, a przecież w tym przypadku chodzi o posiłek, czyli coś bardzo ważnego. Czym dokładnie jest diet pudełkowa? Czy słusznie wiele osób się jej obawia? Czy fit catering może zmienić moje życie na lepsze?

Catering dietetyczny, czyli co, gdzie i jak?

Dieta pudełkowa może mieć kilka nazw, a te najczęściej spotykane, oprócz głównej to:

  • fit catering,
  • catering dietetyczny.

Jeśli natrafimy na którąś z tych nazw, możemy być pewni, że chodzi o ten sam rodzaj posiłku, czyli dietę pudełkową. Czym owa dieta dokładnie jest? Jak sugeruje sama nazwa, jest to posiłek dostarczany w specjalnym pudełku o określonej godzinie pod wskazany adres. Standardowo mamy do czynienia z pięcioma posiłkami:

  • śniadanie,
  • II śniadanie,
  • obiad,
  • podwieczorek,
  • kolacja.

Warto jednak nadmienić, że w zależności od rodzaju diety ilość posiłków może się różnić.

W tym miejscu warto podkreślić, że każdego dnia zestaw dobranych potraw jest inny dzięki czemu, nie ma mowy o kulinarnej nudzie. Posiłki są zawsze świeże i nie pochodzą z mrożonek lub innego rodzaju jedzenia typu fast food.

Posiłek jak posiłek, ale o co tyle krzyku?

Fit catering jest nie tylko świeżym posiłkiem. Podczas zamawiania cateringu dietetycznego, np.: w TIM Catering, dostajemy do wyboru kilka rodzajów zestawów jedzenia, w tym między innymi: dieta office, standard, slim, sport itd. Jak same nazwy wskazują, poszczególne diety pudełkowe są przeznaczone dla osób, które prowadzą konkretny tryb życie.

Zestaw office zawiera od 1000 do 1300 kalorii i jest przeznaczony dla osób, które pracują w biurze lub w domu. Dieta sport to zestaw posiłków przeznaczonych dla osób, które uprawiają sport, a ich zapotrzebowanie kaloryczne jest znacznie większe, niż zapotrzebowanie przeciętnej osoby. Każdy zestaw jest dobierany do trybu życia odbiorcy, a jedzenie jest zawsze świeże i smaczne, dzięki czemu organizm ma dostarczane wszystkiego, czego mu potrzeba do prawidłowego funkcjonowania.

Podsumowując rodzaje diet, dla każdego znajdzie się coś dobrego, a pełną listę zestawów można znaleźć na stronie TIMicatering.pl.

Fit catering, fakty i mity

W pierwszej kolejności warto podkreślić, że tania dieta pudełkowa Gliwice to NIE JEST jedzenie typu fast food. Dzięki czemu mamy pewność, że otrzymywany posiłek jest pełnowartościowy. Jedzenie jest przygotowywane zawsze na bieżąco i zawsze ze świeżych składników, dzięki czemu mamy gwarancję jakości posiłku.

Dieta pudełkowa jest droga. To również nie jest prawdą. Producent daje możliwość wyboru różnych diet w różnych wariantach cenowych, dzięki czemu dla siebie znajdzie coś osoba z bardzo grubym portfelem oraz ta z nieco cieńszym. Warto również sprawdzić, ile pieniędzy wydajemy na „jedzenie w biegu” w ciągu miesiąca. Kwoty mogą oszołomić, a po małym podsumowaniu okaże się, że za tą samą lub niewiele większą kwotę możemy mieć zdrowe jedzenie, które spełni nasze potrzeby żywieniowe.

Fit catering nie wszędzie jest dostarczany. To jest faktem, ale z większością lokalizacji nie ma problemów. Niestety są miejsca, gdzie dostawa, np.: z racji lokalizacji jest bardzo utrudniona, jednak mapa doręczeń zmienia się bardzo dynamicznie. W tym momencie warto spojrzeć analogicznie na sytuację np. z: siecią 5G, niby wszyscy mają już dostęp, jednak nie wszędzie jest z 5G kolorowo.

Z diety pudełkowej nie można zrezygnować? Oczywiście, że można zrezygnować. Cały proces zamówienia planu diety odbywa się przez internet i nic nie obliguje nas do tego, aby przedłużyć ją np.: o kolejny miesiąc. Fit catering z TIM Catering, to takie bardziej zaawansowane zakupy online i jeśli na kolejny okres nie wybierzemy planu diety, to po prostu jej nie dostaniemy.

Fit catering, zacznij i zostań na dłużej

Najtrudniej jest rozpocząć i dokładnie tak samo wygląda sytuacja z cateringiem dietetycznym. Najtrudniej jest zrobić ten pierwszy krok, później z każdym kolejnym będzie łatwiej, przyjemniej i smaczniej. Warto jednak pamiętać, że zdrowy posiłek to raz, ale równie ważna jest zmiana stylu żywienia. Zjedzenie wszystkiego na raz nie jest dobrym pomysłem. Decydując się na ten rodzaj żywienia, warto znaleźć dla siebie kilka minut i spokojnie zjeść przygotowane danie. Na pewno wpłynie to pozytywnie na nasze funkcjonowanie.

Dieta pudełkowa, z każdym miesiącem staje się coraz popularniejsza. Nic w tym dziwnego. Czas staje się towarem deficytowym w codziennym funkcjonowaniu, a smaczne, zdrowy i regularny posiłek jest na wagę złota. Pamiętajmy, że w tym ciągłym biegu to nasze zdrowie jest najważniejsze, a od rodzaju i jakości jedzenia zależy bardzo dużo, a w szczególności nasze zdrowie.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.