Wiadomości z Gliwic

Co wyróżnia manekiny krawieckie?

  • Dodano: 2018-05-04 10:30

Głównym zastosowaniem manekina krawieckiego jest pomoc przy szyciu. Producenci oferują szeroki ich wybór, dzięki czemu każde przedsiębiorstwo możesz znaleźć produkt dopasowany do swoich potrzeb. Dowiedz się, jakie są rodzaje manekin krawieckich oraz jakie mają zastosowanie.

Podstawowe rodzaje manekinów
Podstawowy podział manekinów krawieckich jest taki sam jak w przypadku wystawowych. Przede wszystkim możemy je podzielić ze względu na płeć i wiek, czyli damskie, męskie oraz dziecięce. Co przede wszystkim różni manekiny krawieckie od wystawowych? W pierwszym przypadku mamy do czynienia z produktem, który jest wiernym odwzorowaniem sylwetki. Manekiny wystawowe mogą być wyższe lub niższe oraz prezentują aktualny trend mody, jeżeli chodzi o sylwetkę w związku z czym na tego rodzaju figurze, nie umieścimy ubrań w każdym rozmiarze. Manekiny krawieckie uznawane są za podstawę dobrego szycia. Poza wcześniejszym podziałem możemy również wyróżnić modele reprezentujące jedynie wybrane partie ciała oraz takie, które są regulowane. Manekiny krawieckie różnią się od tych wystawowych również tym, że nie muszą one posiadać głowy rąk i nóg - najważniejszą częścią jest korpus, do którego dopasowane są ubrania.

Kilka słów o historii manekinów krawieckich
Historia manekinów sięga 1912 roku, w którym to były już dostępne w różnych rozmiarach oraz ustawieniach. Źródła donoszą, że pierwsze manekiny znane one były już pod koniec 1700 roku. Pierwotnie manekiny były niedużych rozmiarów, wręcz wielkości lalki, a krewcy szyli na nich kopie swoich dzieł. Gotowe modele transportowane były do Paryża oraz innych krajów Europy aby damy mogły wybrać interesujące je stroje. Z biegiem czasu manekin stawały się coraz większe i wierniej odwzorowywały rzeczywistość wielkości i budowę człowieka.

Manekiny krawieckie i ich zastosowanie
Aktualnie modele w uniwersalnych rozmiarach wykorzystywane są do szycia ubrań na szeroką skalę, natomiast te regulowane znajdują swoje zastosowanie w produkcji ubrań pod indywidualne zamówienie. Jeżeli więc wybieramy się do pracowni krawieckiej (na tej stronie), aby uszyć suknię ślubną lub garnitur zwróćmy uwagę czy krawiec wyposażony jest w odpowiedni manekin. Tylko dobrze dobrany produkt daje gwarancję uszycia ubrania rzeczywiście dopasowanego do naszych potrzeb. Manekiny krawieckie mogą być również stosowane do wszelkiego rodzaju poprawek bądź weryfikacji poprawności uszytych ubrań w standardowej rozmiarówce. Wykorzystywane są także w celu modelowania przestrzennego oraz do prezentacji najnowszej kolekcji mody.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.