Wiadomości z Gliwic

Długoterminowy wynajem samochodów w praktyce

  • Dodano: 2021-10-13 13:15

Długoterminowy wynajem samochodu może być ciekawą alternatywą dla tradycyjnego zakupu auta na raty lub leasingu. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Jak wygląda ono w praktyce? Podpowiadamy.

Czym jest długoterminowy wynajem samochodu?

Długoterminowy wynajem samochodu to pewnego rodzaju forma dzierżawy auta we wskazanym przez nas okresie. Wypożyczając taki samochód, nie musimy martwić się o wszelkie wydatki eksploatacyjne, ponieważ są one pokrywane przez wynajmującą nam je firmę. Mimo że samochód nie jest naszą własnością, możemy nim dysponować wedle własnego uznania, jednak stosując się do zapisów zawartych w umowie, które zazwyczaj dotyczą liczby przejechanych nim kilometrów. Standardowo takie auta możemy wynająć na okres od miesiąca do 5 lat.

Jakie są zalety wynajmu długoterminowego samochodu?

Zazwyczaj cena wynajmu auta jest niższa niż rata leasingu. Finansowanie odbywa się przez umowę leasingu operacyjnego, do której zazwyczaj dołączona jest również umowa serwisowa, na podstawie której firma wynajmująca nam samochód zobowiązuje się do pokrycia wszelkich wydatków eksploatacyjnych z nim związanych. Decydując się na wynajem długoterminowy, omija nas również ryzyko związane z utratą wartości pojazdu, jak ma to miejsce w przypadku jego zakupu. Nie musimy angażować dodatkowego własnego kapitału w jego naprawę, bądź koszty eksploatacyjne. Jeżeli jednak auto, które wynajmujemy bardzo nam się podoba i będziemy chcieli je zakupić - to po zakończeniu umowy zazwyczaj mamy taką możliwość.

Dla kogo wynajem długoterminowy samochodu będzie najbardziej opłacalny?

Możliwość skorzystania z wynajmu długoterminowego samochodu mają zarówno firmy jak i osoby prywatne. Przedsiębiorstwa, które chcą korzystać z samochodów w sposób określony w umowie, na pewno będą zadowolone z takiego wyboru. Natomiast jeżeli firma potrzebuje samochodu na własność – nie jest to dla niej dobre rozwiązanie. Jeżeli zakładamy, że nasz roczny przebieg wynajmowanym samochodem będzie wysoki, może się okazać, że lepszy będzie dla nas leasing. Natomiast jeżeli nie potrzebujemy pokonywać codziennie długich dystansów, wynajem auta dla naszej firmy będzie najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę nie musimy się już o nic martwić - na przykład o koszty eksploatacyjne, ewentualne auto zastępcze, assistance, czy wymianę opon. Wynajem długoterminowy jest to więc bardzo opłacalna) zwłaszcza pod względem finansowym opcja posiadania w swojej flocie firmowej samochodu bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów własnych. Szeroki wybór samochodów na wynajem znajdziemy na https://dolcar.auto.pl/wynajem-dlugoterminowy-samochodow/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.