Wiadomości z Gliwic

Filtry kieszeniowe

  • Dodano: 2022-06-29 08:15, aktualizacja: 2022-06-29 08:31

Filtry kieszeniowe stanowią jedną z najskuteczniejszych metod oczyszczania powietrza. Każdego dnia produkujemy ogromne ilości cząstek stałych, które stanowią potencjalne zagrożenia dla naszego zdrowia. Wybór odpowiednich filtrów uzależnionych jest od wielu czynników. W tym artykule chcemy wytłumaczyć czym dokładnie są filtry kieszeniowe i na co zwracać uwagę podczas ich zakupu.

Czym są filtry kieszeniowe?

Jest to odmiana filtrów kasetowych o charakterystycznej budowie. Jak sama nazwa wskazuje, budowa filtra opiera się na kieszeniach filtracyjnych, które występują po sobie w określonej sekwencji będącej klinem nieposiadającym usztywnienia.

Taka struktura zapewnia dużą powierzchnię filtracyjną co gwarantuje nie tylko wysoką skuteczność, ale również możliwość pracy w miejscach o dużym przepływie powietrza. Z tego względu filtry kieszeniowe montowane są w urządzeniach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych z naciskiem na centralne klimatyzacje.

Jak wybrać dobre filtry kieszeniowe?

Tak jak ze wszystkim produktami tak i w przypadku filtrów kieszeniowych można trafić na lepsze i gorsze modele. Zacznijmy od tego, że kluczową rolę w każdym filtrze odgrywa tkanina filtrująca. To ona jest odpowiedzialna za wyłapywanie cząstek stałych z powietrza. Materiał z jakiego jest wykonana tkanina ma również wpływ na to w jakich warunkach filtr będzie zdatny do użytku. Przy wyborze filtrów zwróć uwagę na:

  • temperaturę pracy,
  • środowisko chemiczne.

Przy wyższych temperaturach i żrącym środowisku chemicznym najlepiej sprawdzą się włókna szklane. Zazwyczaj jednak wystarczą filtry wykonane z mieszaniny syntetycznych włókien.

Kiedy wykorzystuje się filtry kieszeniowe?

Filtry kieszeniowe wykorzystywane są jako filtry wstępne lub dokładne. Jeśli korzystamy z filtrów kieszeniowych jako filtrów dokładnych musimy mieć świadomość, że powinny one spełniać określone normy. Ten typ filtra pa osnowę medium filtrującego o porowatości stożkowej. W miejscu wlotu powietrza filtr posiada tkaninę o grubszych niciach a w miejscu uchodzenia gazów nici o drobnym splocie. Takie rozwiązania pozwalają zwiększyć dokładność filtracji.
Przejdźmy teraz do omówienia filtrów kieszeniowych wstępnych, które w starym systemie klasyfikacji filtrów były opisywane jako G4 czy M5. Filtr kieszeniowy w tych klasach wykorzystywany jest w centralach klimatyzacyjnych i wentylacjach. Główne korzyści z filtrów kieszeniowych czerpie przemysł, gdyż przepisy pozwalają na stosowanie filtrów o dokładności filtracji 80-90% pyłu testowego.

Filtry kieszeniowe wstępne produkowane są głównie z poliestru a ramy do nich wytwarza się z metalu lub tworzyw sztucznych.

Gdzie kupić filtry kieszeniowe?

Filtry kieszeniowe najlepiej kupić u sprawdzonych producentów takich jak ITC Eco. Jest to firma zajmująca się sprzedażą filtrów przemysłowych wysokiej jakości. Wieloletnie doświadczenie firmy pozwala tworzyć filtry o wysokiej dokładności, wydajne i dostosowane do potrzeb klienta. Jeśli nie wiesz jakie filtry wymagane są przez prawo do Twojej formy działalności specjaliści z ITC Eco chętnie doradzą jaki typ filtra wybrać. Filtry oferowane na stronie itceco.pl spełniają wszelkie normy prawne.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.