Wiadomości z Gliwic

Fotowoltaika w Gliwicach - ile zaoszczędzisz dzięki inwestycji w panele fotowoltaiczne?

  • Dodano: 2021-01-27 08:30, aktualizacja: 2021-01-27 08:40

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje coraz większe grono użytkowników. Dowiedz się, czemu zawdzięcza swoją popularność!

Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Jeśli chodzi o źródła energii odnawialnej, jedną z technologii, na którą warto zwrócić uwagę są panele fotowoltaiczne - poznaj 3 powody, dla których warto je mieć. Decydując się na jej montaż, mamy do czynienia z ogromnymi oszczędnościami finansowymi, o czym powiemy więcej w dalszej części tekstu. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na instalację tej technologii, bierzemy czynny udział w ochronie środowiska, którego stan jest coraz gorszy. W końcu jest to rozwiązanie praktycznie nieinwazyjne. Bardzo rzadko zdarza się, żeby instalacja fotowoltaiczna uległa uszkodzeniu, ale nawet jeśli tak się dzieje, to na większość z nich mamy gwarancję nawet piętnastu czy dwudziestu lat, w związku z czym nie musimy przejmować się koniecznością wymiany czy naprawy za własne pieniądze. Zalet jest jednak jeszcze więcej!

Olbrzymie oszczędności 

Fotowoltaika w Gliwicach jest bardzo popularna, coraz więcej osób decyduje się na montaż tej technologii, niezależnie od tego, czy mowa o zupełnie nowym domu, czy takim, który ma wiele lat i wymaga modernizacji. Nic dziwnego, ponieważ mamy do czynienia z możliwością na olbrzymie oszczędności pieniędzy. Zacznijmy od tego, że sam montaż instalacji fotowoltaicznej może odbyć się dzięki dofinansowaniu z któregoś z rządowych projektów, których jest obecnie kilka. Warto je śledzić w internecie i zorientować się, kiedy można składać wnioski. Mowa tutaj o kwocie dochodzącej do nawet kilkudziesięciu procent ostatecznych kosztów, a zatem znaczącej. Pierwotna cena wynosi bowiem nawet dwadzieścia do trzydziestu tysięcy. Choć wydaje się, że to bardzo dużo, to nie ulega wątpliwości, że w stosunkowo krótkim czasie koszt inwestycji może się zwrócić i to ze znaczną nawiązką. Co więcej, od 2019 roku można odliczyć fotowoltaikę od podatku. Równie warty uwagi jest fakt, że obecność instalacji fotowoltaicznej zwiększa wartość posesji, a więc ewentualna sprzedaż domu w przyszłości, będzie prawdopodobnie niezwykle opłacalna. Jeśli chodzi o konkretne liczby, to można powiedzieć, że w skali roku dzięki panelom fotowoltaicznym można oszczędzić nawet powyżej tysiąca złotych, zakładając oszczędne zużycie energii oraz inne sprzyjające warunki. 

Dbajmy o środowisko!

Równie istotne, co korzyści finansowe, są zalety płynące z dbania o środowisko. Panele fotowoltaiczne w dużym stopniu czynią nasz dom pasywnym, a więc takim, który nie wymaga zużycia surowców pierwotnych. Niestety, wydobywanie takowych wiąże się ze znacznymi szkodami dla naszej planety. Poziom wód stale się zwiększa, a globalne ocieplenie zaczyna być przerażającą rzeczywistością. W związku z tym dbanie o środowisko naturalne powinno być dla nas obecnie priorytetem. Na szczęście branża budowlana wychodzi naprzeciw tym potrzebom i zapewnia mnóstwo rozwiązań, dzięki którym można wytwarzać energię nie tylko niezwykle tanio, ale i bez ingerencji w naturę. Co więcej, od 2021 roku każdy nowo powstający dom powinien spełniać przynajmniej część warunków, które zbliżają posiadłość do bycia samowystarczalną i pasywną. Wydaje się zatem, że sytuacja zmierza ku dobremu. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.