Wiadomości z Gliwic

Fotowoltaika w Gliwicach - ile zaoszczędzisz dzięki inwestycji w panele fotowoltaiczne?

  • Dodano: 2021-01-27 08:30, aktualizacja: 2021-01-27 08:40

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje coraz większe grono użytkowników. Dowiedz się, czemu zawdzięcza swoją popularność!

Co warto wiedzieć o fotowoltaice?

Jeśli chodzi o źródła energii odnawialnej, jedną z technologii, na którą warto zwrócić uwagę są panele fotowoltaiczne - poznaj 3 powody, dla których warto je mieć. Decydując się na jej montaż, mamy do czynienia z ogromnymi oszczędnościami finansowymi, o czym powiemy więcej w dalszej części tekstu. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na instalację tej technologii, bierzemy czynny udział w ochronie środowiska, którego stan jest coraz gorszy. W końcu jest to rozwiązanie praktycznie nieinwazyjne. Bardzo rzadko zdarza się, żeby instalacja fotowoltaiczna uległa uszkodzeniu, ale nawet jeśli tak się dzieje, to na większość z nich mamy gwarancję nawet piętnastu czy dwudziestu lat, w związku z czym nie musimy przejmować się koniecznością wymiany czy naprawy za własne pieniądze. Zalet jest jednak jeszcze więcej!

Olbrzymie oszczędności 

Fotowoltaika w Gliwicach jest bardzo popularna, coraz więcej osób decyduje się na montaż tej technologii, niezależnie od tego, czy mowa o zupełnie nowym domu, czy takim, który ma wiele lat i wymaga modernizacji. Nic dziwnego, ponieważ mamy do czynienia z możliwością na olbrzymie oszczędności pieniędzy. Zacznijmy od tego, że sam montaż instalacji fotowoltaicznej może odbyć się dzięki dofinansowaniu z któregoś z rządowych projektów, których jest obecnie kilka. Warto je śledzić w internecie i zorientować się, kiedy można składać wnioski. Mowa tutaj o kwocie dochodzącej do nawet kilkudziesięciu procent ostatecznych kosztów, a zatem znaczącej. Pierwotna cena wynosi bowiem nawet dwadzieścia do trzydziestu tysięcy. Choć wydaje się, że to bardzo dużo, to nie ulega wątpliwości, że w stosunkowo krótkim czasie koszt inwestycji może się zwrócić i to ze znaczną nawiązką. Co więcej, od 2019 roku można odliczyć fotowoltaikę od podatku. Równie warty uwagi jest fakt, że obecność instalacji fotowoltaicznej zwiększa wartość posesji, a więc ewentualna sprzedaż domu w przyszłości, będzie prawdopodobnie niezwykle opłacalna. Jeśli chodzi o konkretne liczby, to można powiedzieć, że w skali roku dzięki panelom fotowoltaicznym można oszczędzić nawet powyżej tysiąca złotych, zakładając oszczędne zużycie energii oraz inne sprzyjające warunki. 

Dbajmy o środowisko!

Równie istotne, co korzyści finansowe, są zalety płynące z dbania o środowisko. Panele fotowoltaiczne w dużym stopniu czynią nasz dom pasywnym, a więc takim, który nie wymaga zużycia surowców pierwotnych. Niestety, wydobywanie takowych wiąże się ze znacznymi szkodami dla naszej planety. Poziom wód stale się zwiększa, a globalne ocieplenie zaczyna być przerażającą rzeczywistością. W związku z tym dbanie o środowisko naturalne powinno być dla nas obecnie priorytetem. Na szczęście branża budowlana wychodzi naprzeciw tym potrzebom i zapewnia mnóstwo rozwiązań, dzięki którym można wytwarzać energię nie tylko niezwykle tanio, ale i bez ingerencji w naturę. Co więcej, od 2021 roku każdy nowo powstający dom powinien spełniać przynajmniej część warunków, które zbliżają posiadłość do bycia samowystarczalną i pasywną. Wydaje się zatem, że sytuacja zmierza ku dobremu. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.