Wiadomości z Gliwic

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

  • Dodano: 2024-01-25 13:30

Każdy klient jest na wagę złota, ale do swojej oferty trudno przekonać nowe osoby. Właśnie dlatego banki decydują się na tworzenie promocji. Dzięki nim niekiedy można zarobić całkiem spore pieniądze. Ile da się zyskać i co trzeba zrobić, by przybyło środków na koncie?

Kto może skorzystać z promocji bankowych?

Dla każdego banku priorytetem jest podpisanie umów z jak największą liczbą osób. Dzięki temu szansę na skorzystanie z promocji bankowych mają wszyscy. Akcje zachęcające do skorzystania z różnych produktów finansowych są tworzone dla:

  • nowych klientów;
  • osób, które już korzystają z którejś z usług instytucji finansowej.

Konsumenci zainteresowani którąś z promocji bankowych powinni jeszcze sprawdzić, czy w danym przypadku obowiązuje okres karencji. Jeśli ten warunek występuje, w akcji mogą wziąć udział tylko ci z nich, którzy od dłuższego czasu nie byli związani z bankiem. Jako przykład może posłużyć dowolna promocja przeznaczona dla osób, które nie mają w nim żadnego rachunku osobistego bądź oszczędnościowego od kilku lat.

Rodzaje promocji bankowych

Duża konkurencja w sektorze finansowym powoduje, że banki stale tworzą nowe akcje zachęcające klientów do wyboru swoich usług. O tym, jak wiele ich jest, można się przekonać po sprawdzeniu, jakie promocje bankowe na Zgarnijpremie.pl publikuje redakcja portalu. Wśród nich są bonusy dla osób, które zdecydują się na:

  • założenie nowego konta osobistego;
  • skorzystanie z oferty lokaty lub rachunku oszczędnościowego;
  • wzięcie karty kredytowej.

Promocje bankowe dla nowych klientów

Promocje bankowe przygotowywane są m.in. w celu zainteresowania obecnych klientów konkurencji. Wynika to z powodu prawie całkowitego ubankowienia Polek i Polaków. Według wyliczeń Banku Światowego przynajmniej jeden rachunek osobisty ma 96% mieszkańców kraju nad Wisłą. Znalezienie zupełnie nowych osób (z wyłączeniem wchodzących dopiero w pełnoletność) jest więc niemal niemożliwe.

Czym zachęcić osobę, która do tej pory nie myślała o zmianie banku? Może ją przekonać promocja, dzięki której zyska pieniądze za podpisanie umowy. Co ważne, klient nie musi robić wiele, żeby zdobyć dodatkowe środki. Najczęściej premiowana jest aktywność na koncie, czyli np.:

  • zapłacenie kartą określoną (lub większą) liczbę razy w miesiącu niż kilka;
  • wykonanie w tym samym okresie transakcji zbliżeniowych na minimalną wyznaczoną kwotę, na ogół jest to suma kilkuset złotych;
  • zapewnienie wpływów w wymaganej kwocie, przeważnie w granicach 1-2 tys. złotych.

Nowi klienci banków mają też szansę zyskać jednorazowe premie. W ramach promocji placówki przewidują wypłaty pieniędzy za podpisanie umowy, wyrażenie zgód marketingowych na kontakt mailowy i telefoniczny czy skorzystanie z kolejnego produktu finansowego. Zwykle bonus można dostać za założenie konta dla dziecka, oszczędnościowego albo lokaty.

Promocje bankowe dla dotychczasowych klientów banku

W przypadku stałych klientów szansą na powiększenie stanu konta są akcje przygotowywane m.in. dla posiadaczy lokat i rachunków oszczędnościowych. Dzięki promocjom mają oni szansę odkładać pieniądze na wyższy procent niż ten przewidziany w regulaminie usługi.

Wśród promocji bankowych skierowanych zarówno do nowych, jak i dotychczasowych klientów są jeszcze akcje związane z kartami kredytowymi. Skorzystanie z takiej okazji daje szansę zyskania pieniędzy na zakupy u partnerów banku. Najczęściej należą do nich portale aukcyjne, sieci sklepów stacjonarnych oraz stacje benzynowe.

Zdarza się również, że wraz z promocją posiadacze kart kredytowych otrzymują cashbacki (zwroty za zakupy), a nawet możliwość wypłaty dodatkowej, określonej sumy z bankomatu. Klienci z dłuższym stażem mogą dostać też coś niedostępnego dla innych osób – zaproszenie do wzięcia udziału w akcji, w której przewidziano nagrody rzeczowe.

Jak długo trwają promocje bankowe?

Promocje bankowe służą przekonaniu klientów konkurencji do swojej oferty oraz nakłonienia pozostałych osób do wyboru następnego produktu finansowego. Jednak w dłuższej perspektywie czasu byłyby dla banków nieopłacalne. Dlatego też wszystkie akcje tego typu kończą się w ściśle wyznaczonym terminie.

Jako przykład mogą posłużyć promocje dla nowych właścicieli kont oszczędnościowych. W zamian za otwarcie rachunku mają oni możliwość odkładania pieniędzy na znacznie wyższy procent, niż zwykle pozwala bank. Środki są wyjątkowo korzystnie oprocentowane tylko przez określoną liczbę dni w roku np. 150.

W zbliżony sposób placówki tworzą regulaminy promocji dla klientów, którzy zdecydowali się na założenie konta osobistego. Wiele premii, np. za płacenie kartą oraz zwroty za zakupy, jest do zdobycia tylko przez kilka miesięcy od momentu podpisania umowy. Pozostałe bonusy finansowe przyznaje się tylko raz. Do tej grupy należą profity za otwarcie rachunku, wyrażenie zgód marketingowych, dobranie kolejnego produktu finansowego itp.

Nie tylko promocje – jak wybrać konto bankowe?

Promocje bankowe trwają krótko, a podpisana umowa dalej obowiązuje. Z tego powodu szansę na zdobycie dodatkowych pieniędzy lepiej traktować jako drugorzędne kryterium wyboru. O wiele ważniejsze są podstawowe warunki usługi. Dobrym przykładem są konta bankowe, które trzeba sprawdzić jeszcze pod kątem:

  • kwoty płaconej co miesiąc za utrzymanie rachunku;
  • stawki za nieużywanie karty płatniczej;
  • wysokości prowizji za korzystanie z bankomatów.

Kwota za utrzymanie rachunku

Rachunki bankowe dla klientów indywidualnych coraz częściej nie kosztują ani złotówki. Nadal jednak zdarzają się banki, które zwolnienie z opłaty uzależniają od spełnienia jakiegoś warunku. Najczęściej jest nim wymóg otrzymania wpływu na konto w kwocie dużo niższej niż pensja minimalna.

Stawka za nieużywanie karty płatniczej

Banki promują transakcje bezgotówkowe, ponieważ są dla nich po prostu tańsze niż utrzymywanie bankomatów. Jak zachęcić klientów, by kupowali przy pomocy kart? Wystarczy, żeby z nich korzystali i w ten sposób osiągali założoną kwotę lub liczbę płatności w danym miesiącu.

Prowizje za korzystanie z bankomatów

Pomimo promowania zwyczaju używania karty korzystanie z bankomatów nadal jest tanie. W urządzeniach własnego banku oraz części innych gotówkę można wypłacać za darmo. Zanim podejmie się decyzję o założeniu konta, należy jednak sprawdzić wysokość prowizji za wyciąganie pieniędzy z pozostałych maszyn.

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.