Wiadomości z Gliwic

Ile się płaci za sprzątanie po zgonie w Gliwicach?

 • Dodano: 2022-12-08 08:00, aktualizacja: 2022-12-08 08:13

Sytuacja, w której wchodzisz do mieszkania i widzisz zwłoki zmarłego współlokatora albo członka rodziny to prawdziwy cios prosto w serce. Zamiast zastanawiać się, jak wykonać sprzątanie domu i skąd wziąć specjalistyczny sprzęt do dezynfekcji, ten czas lepiej poświęcić na żałobę w spokoju i załatwianie formalności związanych z pogrzebem.

Na szczęście możesz zlecić kompleksowe sprzątanie po zgonie w Gliwicach i nie marnować czasu na poszukiwanie sposobów na usuwanie krwi z podłóg. Ceny sprzątania mieszkań po zmarłych uzależnione są od rodzaju konkretnej usługi sprzątania, wielkości mieszkania czy ilości płynów ustrojowych do usunięcia.

Ceny usług sprzątania mieszkań po zgonach Gliwice

W mieście Gliwice sprzątanie mieszkań po zmarłych osobach obejmuje różne etapy. Możesz zlecić zarówno zabieg czyszczenia silnych zabrudzeń suchym lodem, jak i ozonowanie pomieszczeń po zwłokach. W zależności od konkretnej usługi i czasu, jaki technicy będą musieli poświęcić na dezynfekcję pomieszczeń, cena będzie nieco inna.

Cennik usług sprzątania mieszkań po zgonach w Gliwicach wygląda następująco. Utylizacja skażonych krwią przedmiotów to usługa, za którą zapłacisz w Gliwicach 100 zł/kg.  Interesuje się kompleksowe sprzątanie po zgonach? Dezynfekcja mieszkania po zgonie to koszt 800 zł/za pomieszczenie.

Wybierając ozonowanie pomieszczeń, powinieneś się przygotować na wydatek rzędu 400 zł/godz. za ozonowanie małego mieszkania. Firmy sprzątające po zwłokach często uzupełniają swoją ofertę usług o neutralizację nieprzyjemnych zapachów. Za skuteczne usuwanie nieprzyjemnego zapachu zapłacisz 1000 zł/mieszkanie.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym w Gliwicach - ile czasu potrzeba?

Sprzątanie po zgonie Gliwice to wymagające zadanie, w którego trakcie technicy sprzątania miejsc śmierci sięgają po specjalistyczne urządzenia i wynoszą skażone rzeczy z mieszkania. Średni czas dezynfekcji to zazwyczaj 3 do 4 godzin. Proces sprzątania mieszkań po zmarłych uwzględnia wynoszenie z pomieszczeń przedmioty skażone krwią i płynami ustrojowymi zmarłej osoby. Następnie takie rzeczy są przewożone w ramach transportu ADR to specjalnej termicznej spalarni, a tam poddawane utylizacji. Wśród przedmiotów skażonych biologicznie zwykle znajdują się:

 • dywan poplamiony krwią;

 • koc ze śladami płynów ustrojowych;

 • zabrudzone krwią ubrania zmarłego;

 • łóżko przesiąknięte wydzielinami pośmiertnymi;

 • wszystkie przedmioty użytku osobistego, z którymi zmarły miał do czynienia przed śmiercią.

Pomieszczenia po zgonie często pełne są także wszelkiego rodzaju robactwa. Szczególnie w mieszkaniach zagraconych i zaniedbanych znaleźć można wszy, molowate i owady skórnikowate. Tylko mycie powierzchni środkami z atestem i mechaniczne formy dezynfekcji są w stanie wyeliminować ten przykry problem, jakim jest robactwo w miejscu zgonu.

Gliwice sprzątanie mieszkań zagraconych

W mieście Gliwice sprzątanie mieszkań możesz uzupełnić także o opróżnianie mieszkania ze starych mebli, gabarytów i elektroniki. Wszystkie zbędne przedmioty zostaną zabrane i przewiezione do spalarni. Wyniesienie wszystkich mebli z zagraconego po sufit mieszkania to nawet kilka dni pracy. Często zdarza się, że zmarłe osoby cierpiały na manię zbieractwa, kumulując w pomieszczeniach w mieszkaniu nie tylko przydatne rzeczy, ale też:

 • śmieci;

 • stare książki i gazety;

 • puszki i butelki;

 • niesprawne sprzęty RTV i AGD;

 • kopy ubrań;

 • przedmioty użytku osobistego.

Syllogomania to zaburzenie określane jako uporczywa mania zbieractwa. Osoba chora zbiera wszystko, co może wydawać się przydatne w przyszłości. Przy tym zaczyna gromadzić ogromne ilości rzeczy różnej maści w pomieszczeniach w domu i nie wyrzuca żadnej z nich, twierdząc, że każda znajdzie zastosowanie. Na skutek tego często mieszkania po zmarłych zapełnione są od piwnicy aż po strych śmieciami.

Jakie są przyczyny patologicznego zbieractwa?

Zastanawiasz się, dlaczego sprzątanie mieszkań po zmarłych osobach cierpiących na syllogomanię to tak czasochłonne zajęcie? Nie chodzi tylko o stertę rzeczy, które wydawać by się mogło, że wystarczy zabrać i wyrzucić. Wszystkie rzeczy należy dokładnie przesegregować, by nie wyrzucić czegoś cennego. Następnie należy określić, które rzeczy rodzina zmarłego mogłaby ewentualnie zatrzymać, a których się pozbyć.

Psychologowie określają, że przyczyny patologicznego zbieractwa, czyli syllogomanii mogą mieć swoje korzenie w przeszłości nieboszczyka cierpiącego na tę przypadłość. Zwykle są to osoby, które w przeszłości doświadczyły ubóstwa albo odtrącenia ze strony rodziców i bliskich. To tworzy w nich poczucie, że chcą otaczać się rzeczami, które wydają im się cenne i przydatne.

Jak wybrać specjalistyczną firmę do sprzątania?

Sprzątanie mieszkań po zgonach to usługa, której nie należy powierzać pierwszej lepszej firmie sprzątającej. Może się okazać, że to nie specjaliści, a pseudo sprzątacze, którzy nie dokładnie usuną ślady krwi, a zapach po zwłokach jedynie zamaskują. Wybierając specjalistów, którzy wykonają sprzątanie po zgonach, najpierw sprawdź, ile ofert jest na rynku.

Weź pod uwagę także czy wybrana firma jest wpisana do rejestru przedsiębiorców i wystawia paragony i faktury VAT za oferowane usługi sprzątania. Zwróć uwagę także na to, czy przedsiębiorca oferuje kompleksowe sprzątanie mieszkań po zmarłych.

Warto się zorientować, czy oferuje utylizację skażonych krwią przedmiotów. Czasami zakres usług niektórych firm jest wąski i być może okaże się, że będziesz musiał zlecić czyszczenie śladów krwi jednej firmie, a komu innego usługi dezynfekcji ozonem.

Wywóz odpadów niebezpiecznych

Profesjonalnie realizowane sprzątanie po zmarłych to nie tylko proces mycia okien i wietrzenia pomieszczeń, a wręcz przeciwnie. Sprzątanie mieszkań po rozkładzie zwłok powinno uwzględniać ważną usługę jak wywóz odpadów niebezpiecznych, których w miejscu zgonu może być całkiem sporo. Jak wspominaliśmy, mogą to być zabrudzone krwią dywany czy koce brudne z płynów ustrojowych.

Istotne jest, by firma sprzątająca po zwłokach oferowała uprzątnięcie całego bałaganu po zmarłych wraz z segregacją i bezpiecznym transportem do spalarni. Bezpieczny to taki, podczas którego wszystkie skażone rzeczy przewożone są w specjalnych kontenerach i utylizowane zgodnie z prawem.

Urządzenia, które przydadzą się do dezynfekcji pomieszczeń po zgonie w Gliwicach

Skuteczne sprzątanie po zgonach nie może się udać bez odpowiednich urządzeń i technologii. Oczywiście środki chemiczne zawierające określone substancje biobójcze jak chlor, aldehydy lub czwartorzędowe związki amoniowe nadają się do usuwania śladów krwi z podłóg z dobrym skutkiem.

Jednak właściwa dezynfekcja po zwłokach obejmuje też ozonowanie pomieszczeń i zamgławianie ULV albo suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Istotne jest, by firma sprzątająca po zmarłych, której zlecasz odkażanie miejsc śmierci na terenie Gliwic, na wyposażeniu miała przemysłowe generatory ozonu o różnej mocy i dyfuzory do zamgławiania.

W eliminacji śladów biologicznych sprawdza się także mycie powierzchni przy użyciu suchego lodu, dlatego technicy powinni być wyposażeni w maszyny do czyszczenia suchym lodem.

Sprzątanie mieszkań z certyfikatem dekontaminacji - to oferują tylko nieliczne firmy

Szukasz firmy, która kompleksowo wykona dla Ciebie sprzątanie po zgonach Gliwice? Skorzystaj z usług firmy Kastelnik, która oferuje sprzątanie po zmarłych, podchodząc do każdego zlecenia indywidualnie. Możesz zlecić technikom zarówno usuwanie zapachu po zwłokach, jak i ozonowanie pomieszczeń i klatki schodowej.

To specjaliści z branży DDD, którzy wykonają wywóz starych mebli i odpadów skażonych biologicznie do utylizacji. Korzystne ceny idące w parze z profesjonalizmem wykonanej pracy to gwarancja sukcesu, którą potwierdzają opinie zadowolonych klientów. Zleć sprzątanie po zgonie Gliwice i okolica specjalistom i nie martw się o sprzątanie mieszkania po zwłokach.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.