Wiadomości z Gliwic

Indywidualne szkolenia UDT – kiedy warto się zapisać? Zalety, rodzaje, ceny

  • Dodano: 2022-06-13 13:15

Szkolenia UDT to rodzaj szkoleń pozwalających na uzyskanie uprawnień potrzebnych do obsługi urządzeń podlegających dozorowi technicznemu przez Urząd Dozoru Technicznego. Obecnie organizowane są w wielu wariantach. Kiedy warto zapisać się na nie jako osoba indywidualna? Z jakimi kosztami są one związane?

Na czym polegają szkolenia UDT?

Kursy, szkolenia UDT umożliwiają uzyskanie kompleksowego przygotowania do prowadzenia obsługi czy konserwacji urządzeń polegających dozorowi technicznemu. Są to kursy odbywające się w formie stacjonarnej, łączące ze sobą zajęcia teoretyczne z praktycznymi.

Zajęcia kończą się egzaminem UDT, który prowadzony jest przed komisją składającą się z członków Urzędu Dozoru Technicznego. Zaliczenie egzaminu tego typu po zakończonym szkoleniu pozwala na otrzymanie uprawnień do obsługi konkretnych urządzeń.

Rodzaje kursów UDT

Kursy UDT to szeroka gama różnych wariantów zajęć, które umożliwiają uzyskanie uprawnień do obsługi wielu sprzętów podlegających dozorowi technicznemu. Zaliczane są do nich między innymi:

  • Wózki widłowe,

  • Podesty ruchome,

  • Ładowarki teleskopowe,

  • Suwnice,

  • Żurawie.

Jakie są ceny indywidualnych szkoleń UDT?

Szkolenia UDT mają zróżnicowane ceny i zależą one od wielu zmiennych, między innymi typu szkolenia, rodzaju uprawnień, indywidualnego cennika ośrodka szkoleniowego, formy prowadzenia zajęć.

Średnio za szkolenia UDT należy zapłacić od około 500 do 1000 złotych, natomiast wybrane z nich są droższe i mogą kosztować nawet powyżej 1500 złotych. Dodatkowo należy doliczyć koszty egzaminów UDT. Jest to wydatek około 200 złotych.

Zapisz się na profesjonalne szkolenia UDT Śląsk – poznaj pełną ofertę wraz z cennikiem bezpośrednio na stronach firm organizujących kursy.

Jakie wymogi należy spełnić, by zapisać się na kurs UDT?

Kursy UDT nie wymagają od swoich uczestników specjalnego przygotowania, więc może zapisać się na nie zdecydowana większość zainteresowanych osób.

Najczęściej konieczne jest w tym przypadku posiadanie wykształcenia co najmniej podstawowego oraz ukończenie 18 roku życia. Nie należy mieć przy tym przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na wybranym stanowisku.

Dlaczego warto zapisać się na szkolenie UDT?

Posiadanie uprawnień UDT ma wiele korzyści, dlatego obecnie na takie właśnie zajęcia decyduje się wiele osób. Za pomocą uprawnień można łatwiej znaleźć zatrudnienia w różnych branżach przy obsłudze sprzętu, a także można wyjechać za granicę, by tam również z nim pracować.

Dodatkowo kursy nie są związane z wysokimi wydatkami, dlatego mogą być one bardzo dobrą inwestycją dla każdej osoby, która poszukuje pomysłu na popłatną profesję.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.