Wiadomości z Gliwic

Internet dla graczy – jak wybrać odpowiedni?

  • Dodano: 2022-12-08 13:30, aktualizacja: 2022-12-09 13:21

Jeśli jesteś fanem gier, dobry internet to podstawa. Nie ma w końcu nic bardziej frustrującego niż kiepski transfer podczas przechodzenia poszczególnych etapów ulubionej produkcji. Czym powinien charakteryzować się internet dla graczy? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy tekst.

Internet dla graczy – czy powinien się charakteryzować?

Internet jest obecnie najważniejszym medium – łączy nas ze światem, zapewnia rozrywkę i pozwala załatwić najważniejsze urzędowe sprawy. Choć sieć otacza nas na co dzień, to internet do grania powinien cechować się nieco innymi parametrami niż klasyczne łącze, którego używamy podczas pisania maili czy oglądania filmów. Dobry internet dla graczy musi być szybki i stabilny. Co to dokładnie oznacza? Istnieje kilka cech, które składają się na szybkość łącza. To, co jest najważniejsze w przypadku dobrego internetu to przede wszystkim:

  • duża prędkość pobierania – aby zapewnić szybki transfer bez przerw, konieczne jest korzystanie z internetu o szybkości co najmniej 300 Mb/s. Najlepsze oczywiście będzie łącze o prędkości 1 Gb/s;
  • duża prędkość wysyłania – transmisja danych to nie tylko pobieranie, ważny jest także ich przesył. Parametr ten nie musi być tak wysoki, jak prędkość i zazwyczaj wystarczy około 50 Mb/s (choć oczywiście im wyższy upload, tym lepiej);
  • brak limitów danych – limity takie często stosowane są np., gdy przebywamy za granicą lub mamy ograniczony transfer. W przypadku graczy należy zadbać o to, aby było ich jak najmniej – w przeciwnym razie internet może nagle zwolnić lub po prostu przestać działać;
  • stabilność łącza – wielu użytkowników sieci bezprzewodowych skarży się na niestabilny sygnał. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku złej pogody lub innych zakłóceń. Stabilność łącza dla graczy online to podstawa, dlatego warto wybrać szybki internet światłowodowy, który zapewni nam stabilne łącze.

Jeśli szukasz odpowiedniego internetu do grania w gry online, warto skorzystać z powyższych wskazówek i wybrać operatora, który dostarcza dobrą jakość usług.

 

Jak wybrać najlepszy internet dla graczy?

Internet do grania powinien być przede wszystkim szybki i stabilny. Zazwyczaj prędkość pobierania danych powiązana jest z proponowaną ceną konkretnego pakietu. Dlatego też warto zwrócić uwagę na te parametry. Szybki internet to obecnie absolutne must have dla wielu użytkowników. Bez problemu można więc znaleźć pakiety w naprawdę atrakcyjnych cenach, oferujące, dobre i stabilne łącze.

Wraz z dobrym internetem, bardzo często dostępne są dla użytkowników także atrakcyjne promocje i dodatki, jak np. dostęp do dużej ilości kanałów w telewizji internetowej. Takie rozwiązanie mocno ułatwi Ci życie – nie będziesz musiał podwójnie płacić za internet i telewizję. Warto także zwrócić uwagę na okres, na jaki zawierana jest umowa. Obecnie coraz więcej operatorów proponuje krótsze umowy, które pozwalają użytkownikowi na zapoznanie się z ofertą i podjęcie dalszej decyzji co dalej.

 

Internet mobilny dla graczy a internet domowy

Obecnie coraz częściej słyszymy o internecie mobilnym. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują. Tego rodzaju sieć jednak nie zawsze zapewni nam stabilne łącze, które w przypadku grania w gry jest przecież podstawą.

Cechą internetu mobilnego jest jego uniwersalność i wygoda – innymi słowy możesz korzystać z niego dosłownie wszędzie tam, gdzie chcesz. Kluczem do odbierania sygnału jest zazwyczaj niewielki modem przenośny, a proponowane rozwiązania sprawiają, że urządzenie takie możesz zabrać ze sobą w podróż służbową czy na wakacje.

Minusem jest jednak mniejsza niż w przypadku internetu światłowodowego, prędkość. Światłowód to bowiem internet stacjonarny, który wymaga specjalnego okablowania. Dzięki niemu zapewniona jest stabilność i wysoka jakość łącza, która pozwala na granie w gry online w najlepszej jakości. Jego zasięg obejmuje zazwyczaj cały dom – korzystać z sieci możemy w każdym pomieszczeniu.

 

Ile kosztuje szybki internet?

Ceny pakietów internetowych wahają się w zależności od szybkości łącza, dodatkowych pakietów, a także czasu, na jaki zdecydujemy się podpisać umowę. Najtańsze pakiety internetu oferują zazwyczaj łącze o prędkości 150 Mb/s. Taki internet kosztuje nawet 30 złotych miesięcznie i jest odpowiedni, jeśli pracujesz w domu, oglądasz YouTube lub wysyłasz maile. Nie będzie jednak dobry dla graczy. W tym przypadku warto postawić na prędkość powyżej 300 Mb/s.

Szybki internet światłowodowy o prędkości 500 Mb/s w promocyjnej cenie kosztować nas może nawet około 50 złotych za miesiąc. Z takim łączem możemy spokojnie grać gry online w najlepszej jakości. Jeśli mamy wyższe oczekiwania, warto postawić na prędkość 1Mb/s, który w ofercie rocznej jest proponowany w cenie 70 – 80 złotych miesięcznie.

Dzisiaj nietrudno znaleźć oferty z szybkimi pakietami internetu, które będą odpowiednie zarówno dla graczy, jak i amatorów klasycznego surfowania po sieci. Warto przejrzeć dostępne oferty po to, aby wybrać najlepszy internet dla siebie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.