Wiadomości z Gliwic

Jak dbać o zdrowy wzrost włosów?

  • Dodano: 2020-12-17 10:15

Dbanie o zdrowy wzrost włosów to rozbudowane zagadnienie. Istnieje kilka a nawet kilkanaście wskazówek dotyczących tego jak zadbać o zdrowy wzrost włosów na głowie. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka interesujących porad.

Podstawa to higiena – wybieraj naturalne kosmetyki, które nie obciążają włosów

Podstawą jest higiena. Skórę głowy oraz włosy należy utrzymać w czystości. Podstawowym zabiegiem oczywiście jest regularne mycie włosów (co ciekawe włosów nie trzeba myć codziennie). Ponadto, mycie włosów może być wspomagane olejami roślinnymi (np. olejem arganowym lub olejem jojoba). Istotne jest to by kosmetyki były naturalne i żeby za bardzo nie obciążały włosów. Szampony powinny być bez SLS i parabenów. Wszelkie farby, wybielacze, lakiery i inne obciążające włosy kosmetyki z pewnością nie są rekomendowane dla osób dbających o zdrową kondycję włosa. Ponadto, nie jest zalecane wystawianie włosów na działanie gorącego powietrza. Należy wiedzieć, że suszarki lub prostownice to urządzenia, które prowadzą do łamliwości włosa i w efekcie do wypadania włosów.

Paradoskalnie regularne obcinanie włosów ma pozytywny wpływ na porost włosów. Przycinanie końcówek to sposób na szybszy wzrost włosów. Rekomendowane jest przycięcie końcówek chociaż o kilka milimetrów co około 6-8 tygodni.

Kondycja włosa jest powiązana z kondycją całego organizmu

Tak naprawdę kondycja włosów zależy od dużej ilości różnego rodzaju czynników. Wpływ na kondycje i gęstość włosów ma nadmierny stres, odpowiednie nawodnienie, odpowiednie krążenie krwi, dieta (spożycie żelaza, białka, witaminy C, kwasów tłuszczowych omega 3, biotyny) oraz odpowiednia ilość snu.

Podsumowując, jeśli Twoje włosy nadmiernie wypadają możesz skorzystać z licznych suplementów uzupełniających witaminy, powinieneś też unikać chemii w kosmetykach. Jeśli problem z łysieniem jest zbyt duży warto zwrócić się o poradę do lekarza, który może zalecić efektywny przeszczep włosów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.