Wiadomości z Gliwic

Jak działa kredyt odnawialny?

  • Dodano: 2022-04-13 07:45, aktualizacja: 2022-04-14 12:32

Kredyt odnawialny to rozwiązanie, które cieszy się sporym uznaniem na rynku. Jest on związany z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. Plusem jest fakt, że to cały czas dostępna linia kredytowa, jaką przeznaczymy na dowolne cele. Debet z kolei jest innym pojęciem, co trzeba mieć na uwadze. Czym cechuje się kredyt odnawialny? Jakie ma zalety? O czym warto wiedzieć?

Kredyt odnawialny

Co ciekawe, kredyt tego typu powiększy saldo środków, jakie są dostępne na danym rachunku bankowym. Okres kredytowania zależy od konkretnej oferty danego banku. Kwota przyznanego limitu może oscylować od kilkuset to kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele zależy od zdolności kredytowej i długości relacji z bankiem. Zabezpieczeniem w takiej sytuacji są regularne wpływy na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Bardzo dobrą opcją jest też skorzystania z ubezpieczenia spłaty kredytu odnawialnego. 

Jak korzystać z kredytu odnawialnego?

Pieniądze przeznaczymy na dowolny cel. To produkt elastyczny, którym możemy dowolnie dysponować i z niego korzystać w danej sytuacji. Kredyt odnawialny daje nam środki na koncie, za pomocą których zrobimy przelewy, wypłacimy gotówkę w bankomacie lub dokonamy transakcji podczas zakupów w sklepie. Ogromnym atutem jest to, że cały czas możemy kontrolować swoje środki na koncie i planować wydatki tak, aby był one na odpowiednim poziomie. Jeśli kwota, z jakiej teraz korzystamy, jest za niska, możemy złożyć wniosek o podwyższenie limitu kredytowego. 

Zalety i spłata kredytu odnawialnego

Kredyt odnawialny różni się od innych instrumentów finansowych przede wszystkim spłatą zadłużenia. Jest ona automatyczna. Jeżeli pożyczymy od banku kwotę wartości wypłaty, w następnym miesiącu pokryje ona ubytek w limicie całkowicie na koncie. Potem znów można skorzystać z takiej opcji. Odpowiedź na pytanie odnośnie tego, jak spłacać kredyt odnawialny jest łatwa - kredyt sam się spłaca, wraz z kolejnym wpływem na rachunek bankowy. W sytuacji, gdy stracimy dochody, możemy kredyt spłacić w ostatnim dniu umowy. Nie ma tutaj comiesięcznej raty tak jak w przypadku kredytu hipotecznego lub gotówkowego. Po prostu to rozwiązanie spłaca się samo, a gdy brakuje nam wpływów, spłacamy kwotę na koniec umowy. Wyjątkiem są jedynie karty kredytowe, gdzie musimy pamiętać o spłacie minimalnej kwoty co miesiąc. To, jak będziemy spłacać odnawialny kredyt, zależne jest też od wybranego produktu. 

Jak znaleźć ciekawą ofertę?

Kredyty tego rodzaju są oferowane przez wiele banków. Najłatwiejszą opcją jest wizyta w swoim banku, gdzie dowiemy się, jak działa proces udzielania kredytu odnawialnego. Dodatkową gotówkę wykorzystamy na codzienne życie, na remont, zakup auta, czy inne wydatki. Ogromnym atutem jest zachowanie wygody. Nie trzeba martwić się comiesięczną spłatą zadłużenia. Elastyczny produkt doskonale dopasujemy do swoich oczekiwań. Postawmy na zaufany i rzetelny bank, który pomoże nam wybrać to, czego potrzebujemy. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.