Wiadomości z Gliwic

Jak i dlaczego warto korzystać z tłuszczy do butów?

  • Dodano: 2024-01-03 08:45, aktualizacja: 2024-01-03 08:47

Nie wystarczy kupić obuwia, aby długo nam posłużyło - trzeba o nie należycie dbać. Oznacza to regularne korzystanie z kosmetyków wysokiej jakości, które oczyszczą buty, a także zabezpieczą je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym działaniem takich czynników, jak: wilgoć, błoto, sól, itd. Do takich produktów zaliczają się tłuszcze do butów.

Tłuszcze jako ochrona butów

Buty, szczególnie w okresie jesienno-zimowym są narażone na działanie różnych, niekoniecznie korzystnych dla nich czynników - brudu, błota, śniegu, deszczu, soli...  Aby chronić obuwie przed szkodliwymi skutkami użytkowania, warto stosować wysokiej jakości preparaty do butów - na przykład tłuszcze do butów. Są to kosmetyki zawierające duże ilości wosków i olei w składzie, które nadają im właściwości pielęgnujących i regenerujących. Szczególnie buty skórzane odczują pozytywne działanie tego typu kosmetyków - materiał ten jest bowiem wymagający pod kątem pielęgnacyjnym. Zaniedbanie butów wykonanych z naturalnych tworzyw sprawi, że szybciej będą nadawały się do wyrzucenia. 

Tłuszcze do butów wzmacniają naturalne cechy skóry - dzięki zastosowaniu takiego produktu obuwie nie przemaka i nie przepuszcza wody do wnętrza, co zapobiega pojawieniu się dyskomfortu podczas użytkowania. 

Ponadto, tłuszcze do butów odżywiają skórę i nadają jej blasku. Odpowiednio odżywiona skóra jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania i pęknięcia. Niestety, naturalna skóra ma tendencję do wysychania, a tłuszcz do butów pomoże skutecznie temu zapobiegać.

To, jak często będziemy stosować tłuszcze do butów, trzeba dostosować do panujących warunków pogodowych i częstotliwości noszenia danej pary obuwia. Jesienią i zimą buty są narażone na błoto, sól, którą posypuje się chodniki, śnieg, deszcz i inne niekorzystne czynniki, dlatego wtedy częściej należy czyścić obuwie i stosować tłuszcze do butów. W jaki sposób nałożyć tłuszcz na buty? Wykonuje się to przy użyciu czystej szmatki na czyste buty, pozostawia do wyschnięcia, a na sam koniec poleruje obuwie. W ten sposób tworzy się warstwa ochronna, która spowalnia starzenie i niszczenie się butów. 

Wysokiej jakości preparaty do butów, takie jak właśnie omawiane tłuszcze, sprawiają, że obuwie pięknie wygląda i może być noszone przez długi czas. Co więcej, zwiększają trwałość butów i poprawiają ich wygląd.

Pielęgnacja butów

Tłuszcze do butów to nie jedyne akcesoria do butów, w które warto się zaopatrzyć. Poza tym, w ofercie marki Coccine znajdują się również szampony, pasty, kremy, impregnaty, dezodoranty do butów... Każdy z tych produktów kompleksowo zadba o każdy rodzaj obuwia i sprawi, że będą cały czas świetnie wyglądać, będą trwalsze i będzie można się nimi cieszyć przez długi czas!

Jak i dlaczego warto korzystać z tłuszczy do butów?

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.