Wiadomości z Gliwic

Jak sprawdzić informacje o działce?

  • Dodano: 2024-01-26 13:45, aktualizacja: 2024-02-28 10:33

Budowa domu potrafi nieźle dać w kość, a mimo to wielu ludzi decyduje się na ten poważny i odważny krok w kierunku poprawy swojej sytuacji mieszkaniowej. I nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu to właśnie budowa domu, a potem pierwsze miesiące spędzone we własnym ogródku potrafią sprawić mnóstwo oczekiwanej radości. Czy wiesz, jak poradzić sobie z pierwszym etapem budowy domu, czyli zakupem działki? Już za chwilę dowiesz się, co możesz zrobić, by porządnie się do tego przygotować. Sprawdź koniecznie wszystkie zawarte informacje w artykule!

Zakup działki - co trzeba zweryfikować?

Zakup działki to spore wyzwanie biorąc pod uwagę aktualne ceny gruntów. Do wydania jest przynajmniej kilkadziesiąt, a często i kilkaset tysięcy złotych, za grunt, który nie terminuje się. Okazuje się natomiast, że wiele osób ma spory problem z wyborem działki bezpiecznej, wygodnej i spełniającej wymagania pod konkretną zabudowę.

Zakup działki przeprowadzony bez szczegółowej analizy to błąd, za który możemy w przyszłości naprawdę słono zapłacić. Co trzeba wiedzieć na pewno?

Przede wszystkim zweryfikuj pełną informację o tym, kto jest właścicielem działki, w jaki sposób są do niej przyporządkowane media i jakiej jakości jest grunt pod zabudowę. To nie wszystko, bo ważne będą także wszystkie informacje o geologii terenu, jak również fakt położenia geograficznego. Jeśli przeoczysz jakiś niewygodny wpis w księdze wieczystej lub zapomnisz sprawdzić, czy na terenie Twojej działki nie został wprowadzony nadzór archeologiczny, to podczas budowy domu możesz mieć spore kłopoty. 

Cała weryfikacja terenu pod względem formalno-prawnym może być kłopotliwa. Nie zmienia to faktu, że jest do wykonania. Na pewno warto sprawdzić wszystkie niezbędne informacje o wybranym terenie na portalu Dzialki360.pl - po wejściu na tę stronę można wygenerować raport, który zawiera kompleksową analizę wskazanej przez siebie działki oraz jej otoczenia. Prawda, że brzmi logicznie i przyjemnie? A zatem, postaw na fachową wiedzę i doświadczenie.

Predyspozycje działki na przyszłość oraz aktualne położenie względem infrastruktury

Mieszkać z dala od miasta - marzenie wielu mieszczuchów, które może się ziścić, ale nie do końca mieszkanie na odludziu ma sens. Działki w przyjemnym otoczeniu lasu lub parku, wcale nie muszą kojarzyć się z miejscem, z którego trudno jest dotrzeć do najważniejszych punktów na mapie miasta. Wręcz przeciwnie, jedne z najbardziej rozchwytywanych ofert są kwintesencją tego, jak można mieszkać w ciszy i spokoju w połączeniu z szybkim dotarciem do sklepu, żłobka, czy szkoły. Takich miejsc wciąż nie brakuje, a warto je zweryfikować w aplikacji Dzialki360.pl.

Pamiętaj, że Twoja działka musi odzwierciedlać Twoje najważniejsze założenia względem upragnionego projektu domu. Jeśli planujesz wybudować dom parterowy to w rzeczy samej działka musi być odpowiednio duża. Jeśli planujesz mieć dom szeregowy to spokojnie możesz skupić uwagę na mniejszych działkach, wygodnych do urządzenia. To od Ciebie zależy, jak będziesz mieszkać, przez najbliższe lata. Postaw na bezpieczny i profesjonalny zakup działki!

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.