Wiadomości z Gliwic

Jak urządzić plac zabaw dla dzieci w przydomowym ogrodzie?

  • Dodano: 2021-10-14 13:00

Przydomowy ogród to doskonałe miejsce, aby zagospodarować tam niewielki plac zabaw dla dzieci. Kiedy tylko pogoda na to pozwoli pociechy z pewnością docenią przygotowane dla nich miejsce. Jak poprawnie urządzić i zaplanować taki plac dla najmłodszych?

Inwestycja na lata

Zanim zaczniemy urządzać plac zabaw w przydomowym ogrodzie to warto zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania oraz rodzaj materiałów. Warto mieć świadomość tego, że jest to inwestycja na lata, więc musi być wykonana z dobrych i wytrzymałych surowców. Na przykład z wysokiej jakości drewna. W połączeniu z metalem wszelkiego rodzaju konstrukcje są bardzo wytrzymałe. Dlatego też przy zakupach nie warto oszczędzać na tych materiałach. Nie dość, że dzięki temu dbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci, to możemy mieć jeszcze pewność, że zabawa dzieci lub niszczycielska działalność pogody nie wymusi konieczności przeprowadzania kompleksowych napraw lub nawet całkowitej wymiany elementów.

Różnorodność elementów na placu zabaw

Jeśli wahamy się nad tym czy postawić jeden duży obiekt, który będzie niesamowicie prezentował się na tle naszego ogrodu, czy kilka mniejszych to wybór powinien paść na tą drugą opcję. Warto mieć świadomość tego, że dzieci mogą szybko znudzić się nawet bardzo rozbudowanym elementem, który dostarcza tylko jeden rodzaj rozrywki. Szybką zapragną pewnego urozmaicenia. Najlepiej więc postawić na różnorodność. Tak, aby żadne z urządzeń zamontowanym na placu zabaw nie kontrastowało w znaczny sposób z innymi elementami. Także spójność pod względem ich rozmieszczenia ma kluczowe znaczenie, bo pozwoli najmłodszym nie faworyzować jednego urządzenia do zabawy. Na przykład przy wejściu na plac tor przeszkód dla dzieci, zaraz obok piaskownica, a po zakończonej zabawie w piasku można szybko wskoczyć na huśtawkę lub ławeczkę, aby odpocząć.

Sport to także zabawa

Warto już od najmłodszych lat motywować dzieci do uprawiania sportu. Można sprawnie do tego zachęcać już w przydomowym placu zabaw. Oczywiście pod względem dyscyplin sportowych warto po prostu wcześniej skonsultować tą kwestię z dzieckiem, ale wśród najbardziej uniwersalnych pomysłów należy rozważyć chociażby małe boisko piłkarskie z bramkami. Gdy miejsca jest dość mało to ciekawym pomysłem będzie kosz do koszykówki lub stół do tenisa. Są to zwykle jedynie miejsca w których dorośli mogą integrować się z najmłodszymi i pokazywać im, że aktywność sportowa jest całkiem fajna. Dlatego nie powinno takich sportowych nawiązań zabraknąć w przydomowym ogrodzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.