Wiadomości z Gliwic

Jak uwolnić się od nałogu tytoniowego?

  • Dodano: 2022-03-01 14:45

Uzależnienie od palenia papierosów to niebezpieczny nałóg, które skutki bywają opłakane. Dym tytoniowy zawiera ponad 40 związków rakotwórczych i wiele innych szkodliwych substancji. Podpowiadany, jak uwolnić się od nałogu palenia papierosów i móc cieszyć się zdrowym i długim życiem.  

Jak rzucić palenie?

Rzucanie palenia to nie łatwi długotrwały proces. Wielu osobom udaje się tego dokonać samodzielnie, inni potrzebują wsparcia w postaci środków dostępnych na rynku. Desmoxan w tabletkach w aptece internetowej to jeden ze sposobów ułatwiających pozbycie się tego śmiercionośnego nałogu. Zawarta w nim cytyzyna pobudza układ nerwowy i ułatwia oddychanie, a z czasem wypiera nikotynę z organizmu. W wielu wystarczy miesiąc, aby pozbyć się nałogu przy pomocy desmoxanu. Niekiedy silna wola i leki bez recepty nie wystarczą i należy udać się po pomoc do specjalisty. Skutecznym rozwiązaniem problemu może okazać się terapia pod okiem psychologa, który pozwala zastanowić się pacjentowi, dlaczego właściwie pali i czemu nie powinien tego robić.

Szkodliwość nałogu tytoniowego

Aby móc podpowiadać sposoby na rzucanie palenia warto wspomnieć o szkodliwości tego nałogu. Najnowsze badanie wskazują, że przeciętny palacz żyje od 10 lat krócej od osoby niepalącej. Omawiany nałóg niesie ze sobą poważne szkody dla organizmu. Na początek należy wspomnieć o częstych chorobach układu oddechowego występujących u palaczy. Są to między innymi: rak płuc, jamy ustnej, krtani, tchawicy, astma oskrzelowa oraz gruźlica. Palenie ma też negatywny wpływ na pracę układu krążenia, czego następstwem mogą być: zawał serca, niedokrwistość, tętniak aorty lub miażdżyca kończyn dolnych. Częste palenie przynosi złudliwą ulgę, stając się nawykiem i fałszywą przyjemnością. Poranna kawa i papieros to rutyna, od której bardzo często się odzwyczaić. Jednak można je zastąpić przyjemniejszymi i znacznie zdrowszymi nawykami, takimi jak picie soku owocowego lub jedzenie pełnowartościowej przekąski.

Najlepsze sposoby na rzucenie palenia

Pierwszym sposobem na pozbycie się nałogu tytoniowego jest samodzielna walka z tym śmiercionośnym nawykiem. Można to robić poprzez stopniowe ograniczanie liczby wypalanych papierosów lub zaprzestanie palenia z dnia na dzień. W większości przypadków ta druga opcja jest zawodna, ponieważ ciężko odzwyczaić układ nerwowy od czynności wykonywanej repetytywne codziennie przez wiele lat. Systematyczne ograniczanie działa tylko w około 3% przypadków, dzieje się tak dlatego, że odbywa się bez większych samorefleksji. Dlatego warto wspomóc się środkami ułatwiającymi uwolnienie od nałogu tytoniowego, takimi jak wspomniany desmoxan w tabletkach dostępny bez recepty w aptekach internetowych i stacjonarnych. Tego typu tabletki nie są szkodliwe ani drogie, a znacznie przyśpieszają proces rzucania palenia. Warto pamiętać, że rzucenie palenia przed ukończeniem 40 roku życia znacząco zmniejsza ryzyko zgonu z powodu chorób nikotynowych. Niezależnie od sposobu uwolnienie się od nałogu tytoniowego przynosi wymierne korzyści dla zdrowia.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.