Wiadomości z Gliwic

Jak wybrać maskę antywirusową?Jak wybrać maskę antywirusową?

  • Dodano: 2020-08-24 09:30, aktualizacja: 2020-08-28 14:50

Zanieczyszczone powietrze obecnie nie jest jedynym problemem, który zmusza nas do wyposażania siebie w maseczkę ochronną. Aktualnie obowiązek zakrywania nosa i ust dotyczy, gdy na zewnątrz nie można zachować 1,5 - metrowej odległości od innych. Szczególnie mowa tu o miejscach o dużym skupisku ludzi np.: sklep, galeria czy komunikacja miejska. Wybierając odpowiedni dla siebie rodzaj maski warto zwrócić uwagę na jej zastosowanie, skuteczność ochrony i komfort użytkowania.

Maska antysmogowa 

Jak wybrać maskę antysmogową?

Profesjonalna maska antysmogowa to dużo skuteczniejszy sposób ochrony przed wirusami niż tradycyjne bawełniane lub chirurgiczne maseczki. Wszystko za sprawą wymiennych filtrów, które oczyszczają wdychane przez nas powietrze z wszelkich zanieczyszczeń i wirusów. Ponadto maseczki są niezwykle szczelne i idealnie dostosowują się do kształtu twarzy. Decydując się na zakup warto przemyśleć w jakich sytuacjach będzie użytkowana - podczas ćwiczeń na siłowni czy raczej na co dzień, podczas zakupów?

Maski sportowe wyposażone zostały w zawory o lepszym przepływie powietrza oraz boczne odpowietrzniki, dzięki czemu nawet podczas większego wysiłku łatwiej jest w nich oddychać. Natomiast do użytkowania na co dzień wystarczy maseczka wyposażona w dobrej jakości filtr, który oczyści wdychane przez nas powietrza i zneutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Wybierając maskę antysmogową zwróćmy także uwagę na komfort jej użytkowania. Ważne jest, aby maska była odpowiednio dobrana do kształtu naszej twarzy i była przy tym szczelna. Zwróćmy także uwagę na materiał, z którego została wykonana.

Przyłbica Vitberg Mini Shield

Skuteczniejszą alternatywą dla tradycyjnych, zwykłych maseczek ochronnych jest przyłbica. Ten sposób ochrony jest idealny dla osób, które mają problemy z oddychaniem, przez co nie mogą nosić masek. Przyłbica Vitberg Mini Shield chroni użytkowników podobnie jak maska chirurgiczna, nie ograniczając przy tym swobodnego oddychania. Sam produkt jest trochę nietypowy. Jest on połączeniem przyłbicy z maseczką, gdyż zakrywa tylko nos i usta, a nie całą twarz. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze pole widzenia nie jest niczym ograniczone. Osoby noszące okulary niej muszą martwić się o ich zaparowanie, gdyż przyłbica została wyposażona w regulację docisku nosa. Vitberg Mini Shield jest produktem polskim, który spełnia wymagania nadane przez Ministerstwo Zdrowia. Przyłbica została wykonana z foli PET oraz wysokiej jakości włókniny, które posiadają atesty ISO 9001 oraz ISO 14001

Główne zalety przyłbicy Vitberg Mini Sheild

Przyłbica Vitberg Mini Shield to rozwiązanie, po które często sięgają osoby starsze, pracownicy fizyczni czy osoby cierpiące na astmę, mające problemy z oddychaniem. Głównymi zaletami produkty są:

  • Doskonała ochrona przed zakażeniem się drogą kropelkową,

  • Konstrukcja maski nie utrudnia oddychania,

  • Przezroczysta szybka - łatwość komunikacji werbalnej,

  • Regulacja docisku na nosa - co zapobiegnie parowaniu okularów,

  • Maska wielokrotnego użytku - można ją odkazić środkiem dezynfekującym lub umyć w ciepłej wodzie z mydłem,

  • Komfort użytkowania - przyłbica dostępna jest w trzech rozmiarach, a jej waga wynosi zaledwie 10 g. Po chwili noszenia możemy nawet zapomnieć o jej istnieniu.

  • Polski produkt, spełniający wszystkie normy i posiadający atesty ISO 9001 oraz ISO 14001.

Podsumowanie - Jak wybrać maskę antywirusową? 

Wybierając maskę antywirusową zwróć uwagę na jej zastosowanie, skuteczność i komfort użytkowania. Najskuteczniejszą formą ochrony są maseczki antysmogowe z wymiennym filtrem. Zastosowany w nich system filtracji oczyści wdychane przez nas powietrze z zanieczyszczeń, wirusów i bakterii. Osobom starszym i mającym problem z oddychaniem polecana jest przyłbica, która posiada lepszy przepływ powietrza, lecz mimo to ogranicza rozprzestrzenianie się czynników infekcyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.