Wiadomości z Gliwic

Jak wykorzystać manekiny wystawowe do aranżacji sklepu?

  • Dodano: 2020-06-04 11:00

Dobrze zaaranżowana wystawa służy nie tylko do prezentacji wybranych ubrań, ale też zachęca klientów do odwiedzin. Dlatego warto zadbać o do, by wybrać odpowiednie manekiny wystawowe i urządzić ciekawą aranżację. Można je stawiać nie tylko na witrynie, ale także w samym sklepie. Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać manekiny do aranżacji sklepów odzieżowych.

 

Czym manekiny do sklepów różnią się od innych?

Warto wiedzieć, że istnieje wiele różnych rodzajów manekinów. Oprócz manekinów wystawowych istnieją także krawieckie, dekoracyjne, a także ekspozytory ukazujące konkretną część ciała, np. głowę czy dłoń. Warto dobrać odpowiedni rodzaj do planowanego zastosowania. W sklepach odzieżowych najczęściej wybiera się manekiny ukazujące pełną sylwetkę, co pozwala na naturalną prezentację asortymentu. Dobrze jest wybierać manekiny wysokiej jakości, o naturalnych proporcjach i dużej wytrzymałości na obtłuczenia.

Manekiny wystawowe: najważniejsze rodzaje

Istnieje wiele rodzajów manekinów do sklepów. Najczęściej dzielimy je ze względu na styl, np. abstrakcyjne i realistyczne czy nowoczesne i vintage. Drugim rodzajem podziału manekinów jest rodzaj sylwetki – męskie, damskie lub dziecięce. Poza manekinami przedstawiającymi raczej wysportowane sylwetki istnieją też manekiny w większych rozmiarach czy ciążowe. Wybór odpowiedniego rodzaju jest istotny. O ile nikt nie będzie miał problemu z wyborem właściwej sylwetki, to przeglądając różne sklepy, np. https://sklep.moremannequins.pl/ można mieć dylemat, czy wybrać realistyczne, czy abstrakcyjne. W dużej mierze zależy to po prostu od zamysłu osoby urządzającej wystawę. Realistyczne manekiny sklepowe pozwalają ukazać odzież tak, by wyglądała prawie jak na żywej osobie. Jednak w pewnej mierze sugerują określony typ urody, dlatego niektórzy wolą abstrakcyjne manekiny. W ich wypadku można wybrać naturalny odcień ludzkiej skóry lub dowolny inny kolor – lepiej jednak unikać takich kolorów, jak niebieski czy zielony – za to odcienie szarości, czerń czy biel są dość uniwersalne, więc będą pasować do różnych kolekcji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.