Wiadomości z Gliwic

Jak zdać egzamin w sesji wrześniowej i zachować zdrowie? - praktyczne wskazówki

  • Dodano: 2019-10-02 13:45, aktualizacja: 2020-01-16 13:57

Zdajesz egzaminy w sesji wrześniowej? Niezależnie od tego, który raz podchodzisz do egzaminów, notatek.pl podpowie Ci jak zdać je na piątkę, a jednocześnie nie stracić zdrowia i dobrego nastroju przez nieumiejętną naukę. Pomagamy studentom już osiem lat, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co mówimy.

Potrzebujesz dobrych notatek? Znajdziesz je w serwisie notatek.pl

Jeżeli chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów, musisz skupić się na wielu czynnikach. Przede wszystkim potrzebujesz materiałów, z których będziesz się uczyć. Jeżeli nie chodziłeś regularnie na zajęcia, dobrze byłoby pożyczyć notatki od znajomych, którzy zaliczyli przedmiot w pierwszym terminie. Dowiedz się jakie pytania padały na egzaminie, na co egzaminator zwracał szczególną uwagę. Koniecznie upewnij się również czy wykładowca wymagał do zaliczenia przeczytania konkretnych książek/obejrzenia filmów. Jeżeli tak – nie zaniedbuj tego.

Masz notatki, a jednak nie zdałeś egzaminu? Być może oznacza to, że nie zrozumiałeś jakiegoś zagadnienia, a w Twoich notatkach tkwi błąd. W takiej sytuacji warto byłoby pożyczyć materiały od znajomych, którzy bez problemu zdali w pierwszym terminie. W przypadku, kiedy są oni niedostępni, masz do dyspozycji serwis notatek.pl. Jesteśmy najlepszym miejscem w sieci, które zajmuje się przechowywaniem i wymianą studenckich notatek. Na chwilę obecną w naszym serwisie zarejestrowanych jest ponad trzysta tysięcy użytkowników z wyższych uczelni w całym kraju. Ilość notatek dostępnych online przekroczyła sto dwadzieścia tysięcy i wciąż rośnie.

Poszukiwanie materiałów do nauki w notatek.pl jest bardzo proste. Udostępniamy Ci zaawansowaną wyszukiwarkę, która pozwala segregować materiały według kluczowych haseł, zagadnień, ale również według kierunków studiów czy nazwisk wykładowców, co bardzo skraca czas poszukiwań. Interesuje Cie działalnosc gospodarcza? Mamy az 7 notatek na ten temat z uniwersytetów Ekonomicznych z całej Polski 

Jak zaplanować naukę?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest rozłożenie nauki na dłuższy czas. W ten sposób zapamiętasz najwięcej, a dodatkowo unikniesz stresującej i nieefektywnej nauki bezpośrednio przed egzaminem. 

Bądź realistą – nie zakładaj, że będziesz się uczył przez dwanaście godzin dziennie i dłużej. Jest to mało realne, zwłaszcza, że za oknem jest prawdopodobnie piękna pogoda. Unikaj także uczenia się przez długi czas. Nie będziesz w stanie wytrwać w stanie koncentracji przez osiem godzin. Zdecydowanie lepiej jest rozłożyć naukę na dwie godziny trzy razy dziennie. Przerwy służą utrwalaniu materiału.

Skuteczna nauka: od ogółu do szczegółu. Zacznij od ogarnięcia najobszerniejszych notatek, a kiedy będziesz miał już w głowie obraz tego, czego się uczysz, możesz przejść do bardziej szczegółowych zagadnień.

Nie możesz skupić się na nauce? Notatek.pl podpowiada co zrobić w takiej sytuacji

Jeżeli rozsądnie rozplanowałeś naukę, a pomimo to nie możesz się skupić, być może przyczyną jest brak snu, niewłaściwa dieta, rozpraszacz.

Osoba, która chce się uczyć efektywnie powinna poświęcić przynajmniej osiem godzin na sen. Pamiętaj, że nie oszukasz swojego organizmu. Musisz dać mu czas na regenerację.

Żeby nasz mózg funkcjonował prawidłowo i dobrze przyswajał informacje, potrzebna jest także dobrze zbilansowana dieta. Nie może w niej zabraknąć produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, magnez, żelazo, potas, wapń, a także witaminy z grupy B.

Nie ma nic gorszego niż nauka przy włączonym facebooku. Nie łudź się, że nauczysz się do egzaminu przeglądając wakacyjne zdjęcia znajomych. Po załadowaniu potrzebnych Ci materiałów odłącz komputer od internetu.


 

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.