Wiadomości z Gliwic

Jakie prześcieradła wybrać? Doradzamy!

  • Dodano: 2023-04-04 14:45

Wybór dobrego prześcieradła to dziś nie tylko decyzja na temat rozmiaru i koloru. Producenci mają nam coraz więcej do zaoferowania! Możemy wybierać pośród rozmaitych materiałów, wybrać prześcieradło z gumką lub bez gumki, a nawet zdecydować się na nieprzemakalne prześcieradła ochronne na materac! Jeśli zastanawiasz się, czy prześcieradła z gumką nadają się tylko do łóżek z materacem — odpowiedz znajdziesz w artykule! Dowiedz się jak poprawić jakość higieny w czasie snu i daj sobie wypocząć! 

Prześcieradła z gumką - wygoda i stabilność 

Prześcieradła z gumką to wygodne rozwiązanie dla łóżek z materacem, ale nie jest to reguła, której nie można złamać. Jak wiadomo część z nas sypia na meblach rozkładanych, czy narożnikach do spania. Wówczas prześcieradła z gumką mogą się sprawdzać, ale nie muszą. Zadanie może być utrudnione - rozkładane meble do spania bywają w niestandardowych wymiarach i dobór prześcieradła o odpowiednich wymiarach może być utrudniony. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do wyboru prześcieradła z gumką w takiej sytuacji! Do poradzenia sobie i zakupu prześcieradła z gumką w takiej sytuacji potrzebne nam są dwie rzeczy — musimy sprawdzić wymiary naszego wypoczynku, na którym sypiamy oraz mieć możliwość zahaczenia rogów prześcieradła z wszytą gumką o jego narożniki. Jeśli wszystko się zgadza, możemy zdecydować się na takie prześcieradło z gumą, które na pewno będzie bardziej stabilne w takiej sytuacji, niż zwykłe prześcieradła. 

Prześcieradła z gumką na materac - jaki rozmiar? 

Zakładanie prześcieradła z gumką na materac jest dużo wygodniejsze niż zakładanie zwykłego prześcieradła — wystarczy zahaczyć jeden narożnik o materac i już idzie gładko. Czasem jednak materiał, jakiego szukamy nie nadaje się na prześcieradło z gumką - z prostych powodów - nie naciąga się. Do takich materiałów należy np. bawełna perkal, która jest bardzo sztywna, ale ma swoich entuzjastów. Często materiały, które się nie kurczą i można je swobodnie sterylizować i gotować to prześcieradła w wersji bez gumki. Można spotkać je na przykład w szpitalach. Rozmiar prześcieradła zwykle pokrywa się z wymiarami materaca. Oznacza to, że dla materaca 160x200 kupujemy prześcieradło z gumką o tych samych wymiarach, pod warunkiem że materac nie przekracza standardowych 15-20 cm wysokości. Ta zasada pozwoli nam kupić odpowiednich rozmiarów prześcieradło na materac. 

Prześcieradła nieprzemakalne — kiedy warto? 

Prześcieradła występują również w wersjach nieprzemakalnych. Tego typu prześcieradła z gumką, które posiadają nieprzemakalną membranę mogą być stosowane jako produkty 2w1 - jako ochraniacz na materac oraz jako prześcieradło. Prześcieradła ochronne np. Smartcell zawierają dodatkowo np. tlenek cynku, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i ma właściwości przeciwgrzybiczne. Tlenek cynku wzmacnia regenerację skóry i ma właściwości kosmetyczne. Wiele z prześcieradeł nieprzemakalnych posiada właściwości termoregulacyjne i pomimo nieprzemakalności, są oddychające i przewiewne oraz delikatne dla skóry. 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.