Wiadomości z Gliwic

Joga – w zdrowym ciele, zdrowy duch. Współczesny fenomen w walce ze stresem

  • Dodano: 2022-08-16 07:30, aktualizacja: 2022-08-16 07:47

Dziś masa osób interesuje się zdrowym stylem życia i alternatywnymi sposobami radzenia sobie ze stresem i mocjami. W tym celu ludzie zapisują się na zajęcia mające cel redukcji stresu – współcześnie najpopularniejszym jest joga. Udowodniono bowiem, że jej praktykowanie niesie ze sobą ogromne korzyści zdrowotne dla ciała i ludzkiej psychiki. Joga nie wymaga również aż tyle wysiłku, ile przynieść może ćwiczenie na siłowni czy bieganie. Przeznaczona jest dla praktycznie każdego! Szczególnie dla osób, które w życiu są bardzo poddenerwowane i szukają swojego miejsca, w którym mogą rozładować ciążące na nich emocje. Nie wymaga ona też nie wiadomo jakiego sprzętu – ot, maty i poduszek relaksacyjnych. Już sam asortyment brzmi niczym podróż do osiągnięcia zen.

Zbawienny wpływ na ciało i psychikę. Zalety uprawiania jogi

Joga jest przede wszystkim ścieżką do poprawy własnej kondycji. Fizyczne zalety praktykowania tego rodzaju relaksu to przede wszystkim znaczne wzmocnienie mięśni i uczynienie ciała bardziej rozciągliwym. Pozycje w jodze angażują wiele grup mięśniowych, umacniając je i sprawiając, że są o wiele wytrzymalsze. Dodatkowo joga wpływa na korekcję postawy, zmniejszając dolegliwości bólowe pleców i okolic dysku. Joga jest znakomita na początek, jak i koniec dnia – pobudza bowiem przemianę materii, a także rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu rano człowiek jest bardziej wypoczęty i rozluźniony, wieczorem zaś zasypia bez żadnego problemu. Wiele mówi się także o wpływie jogi na ludzką psychikę – osoby z depresją, które regularnie praktykują jogę, mają o wiele większe szanse na załagodzenie objawów choroby, takich jak przede wszystkim lęk. Praktykowanie opisywanej formy relaksu jest polecane również kobietom – udowodniono bowiem, że regularne rozciąganie zmniejsza bóle menstruacyjne i pozwala ujarzmić buzujące hormony. Co jest potrzebne do rozpoczęcia ćwiczeń tego rodzaju? Przede wszystkim zapał i motywacja, a także kilka sprzętów, bez których ciężko jest się obejść.

Zanim zaczniesz – wyposaż się! Sprzęt do jogi swoistym przystankiem relaksu

Jak już wiadomo, bez akcesoriów do jogi ćwiczenie może okazać się cięższe. Na szczęście współcześnie można przebierać w szerokiej ofercie specjalnie wyselekcjonowanych produktów, polecanych zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Jednym z najlepszych materiałów, z które zrobione są wałki do jogi czy poduszki do medytacji jest len. Kupując produkty z lnu przede wszystkim wspierasz środowisko, harmonizując się z naturą. Len jest materiałem wytrzymałym, a także przyjemnym w codziennym użytkowaniu. Ponadto w ofercie wielu sklepów wielbiciele jogi znajdą również specjalne lniane pokrowce na maty do ćwiczeń. Więcej o produktach z lnu dowiedzieć się można na stronie internetowej sklepu SzyjemyKolorem, znajdującej się pod linkiem https://szyjemykolorem.pl/. Sklep ten ma szeroki asortyment produktów wykonanych ze wspaniałego i ekologicznego materiału, jakim jest len. Rozpoczynasz swoją przygodę z jogą? A może poszukujesz dla siebie wygodnego sprzętu, gdyż tamten odszedł na emeryturę? Postaw na wygodę i ochronę środowiska wraz z lnianymi produktami i ciesz się chwilą dla siebie podczas spokojnej jogi we własnych czterech ścianach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.