Wiadomości z Gliwic

Kiedy pomoc adwokata staje się niezbędna?

  • Dodano: 2020-02-28 10:15

Podstawowa znajomość swoich praw i obowiązków to konieczność, przed którą nie umknie żadna zdolna do czynności prawnych osoba. Jednak w toku pracy zawodowej, życia rodzinnego czy relacji społecznych co jakiś czas nieuchronnie spotkamy się z sytuacjami, w których potrzebne będzie coś więcej, niż tylko pobieżna wiedza laika. Wtedy na ratunek pospieszą nam oficjalni przedstawiciele prawa, z których adwokat może pochwalić się stosunkowo najszerszymi kompetencjami.

Prawo karne – dobry adwokat to podstawa!

W idealnym świecie moglibyśmy zapewne nie martwić się perspektywą doznania przemocy, uszczerbku na zdrowiu czy utracenia dorobku, na który sami zapracowaliśmy. Niestety, rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować, nakazuje raczej daleko posuniętą ostrożność. Nawet, jeśli należymy do grupy osób bezwzględnie uczciwych, zostanie stroną w sprawie karnej może nas nie ominąć. Na okoliczności zewnętrzne takiej sytuacji najczęściej nie mamy wpływu, możemy jednak wybrać dla siebie takiego reprezentanta, który w pełnym zakresie zasłuży na nasze zaufanie. Rzetelny, zaangażowany adwokat o nieposzlakowanej opinii, jak choćby znany adwokat Zabrze, staje się w takim wypadku osobą, od której zależy nasz dobrobyt finansowy, osobisty i psychologiczny. Choć polskie prawo dopuszcza możliwość skorzystania z przedstawicielstwa adwokata z urzędu w przypadku niemożliwości poniesienia kosztów wynagrodzenia adwokata, nie zawsze jest to dobry wybór. Sprawdzi się on tylko w wypadku, gdy przydzielona do naszej sprawy osoba posiada faktyczne doświadczenie i umiejętności w tego typu sprawach.

Pomoc adwokata w walce o rodzinę

Nieprzypadkowo wielu adwokatów ogłaszających obecnie swoje usługi specjalizuje się przede wszystkim w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Współczynnik rozwodów w społeczeństwie jest współcześnie niezwykle wysoki, a wiele z nich dotyka przy tym rodzin, w których zdążyły już pojawić się dzieci. Sprawne i bezbolesne przeprowadzenie rozwodu w takim wypadku staje się czymś więcej, niż tylko kwestią zadowalającego podziału majątku. Rozstania pomiędzy wieloletnimi partnerami w związku i w życiu nie należą do łatwych, dlatego pierwszą i najważniejszą zasadą jest tu dołożenie starań, by nie ucierpiał na nich żaden członek rodziny. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych, dla których sam fakt rozwodu rodziców jest już wystarczająco ciężkim doświadczeniem, nierzadko wpływającym na ich własne relacje w późniejszym życiu dorosłym. Dobry adwokat musi w takiej sytuacji wykazać się wieloma złożonymi kompetencjami negocjacyjnymi, wysokim poziomem empatii i przekonaniem o nadrzędności dobra dzieci nad innymi aspektami sprawy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.