Wiadomości z Gliwic

Legalni bukmacherzy w Polsce - jak ich rozpoznać?

  • Dodano: 2018-10-16 10:45

Zgodnie z Ustawą hazardową, która weszła w życie 1 kwietnia 2017, na dostawców Internetu nałożono obowiązek blokowania stron internetowych nielegalnych bukmacherów. Takie rozwiązanie ma na celu zmniejszenie liczby podmiotów, które unikają odprowadzania podatków z przyjmowanych zakładów. Dodatkowo ustawa przewiduje nakładanie kar dla graczy, którzy korzystają z oferty nielegalnych zakładów bukmacherskich.

Legalni bukmacherzy w 2018 roku - lista

Obecnie w Polsce działa 10 legalnych bukmacherów. Są to: Fortuna, Milenium, Etoto, Superbet, LV Bet, Totolotek, forBET, PZBuk, Totalbet i STS. Aby upewnić się, że bukmacher jest legalny, powinno się sprawdzić stopkę. Znajdzie się w niej informacje o posiadanej licencji, lokalizacji siedziby oraz o formie prawnej spółki. Dodatkowo legalni bukmacherzy sponsorują drużyny sportowe i różne rozgrywki, dlatego osoby śledzące mecze i zawody kojarzą podmioty działające zgodnie z prawem z reklam i banerów.

Jakie warunki spełniają legalni bukmacherzy w 2018 roku?

Od legalnych bukmacherów w Polsce wymaga się, by posiadali siedzibę na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Przykładowo, słowacka Fortuna, ma siedzibę w Cieszynie na terenie Polski. Ponadto wymaga się od zakładów bukmacherskich używania domeny z rozszerzeniem .pl. Jeżeli rozszerzenie domeny jest inne, można mieć pewność, że jest to strona bukmacherów nielegalnych. Co ciekawe, większość nielegalnych podmiotów w Polsce ma rozszerzenie z końcówką .com.

Kary dla grających u nielegalnych bukmacherów

Ministerstwo Finansów informuje, jakie są konsekwencje obstawiania u nielegalnych bukmacherów. Gra w bezprawnie działających podmiotach jest zagrożona grzywną w wysokości do 120 stawek dziennych. Jest to kwota równa 740 tysięcy złotych. Jest to tak wysoka kara, że ryzykowanie jest z punktu widzenia gracza zupełnie nieopłacalne. Podatek od wygranej u legalnego bukmachera jest bowiem o wiele niższy.

Dlaczego warto korzystać z oferty legalnych zakładów bukmacherskich?

Zakłady u legalnych bukmacherów to okazja do doskonałej zabawy oraz wygrania gotówki. Jeżeli decyduje się na grę zgodną z prawem, płaci się podatek, jednak w zamian pomaga się finansować ulubione drużyny sportowe oraz organizować rozgrywki. Dla fanów różnych dyscyplin jest to możliwość wsparcia ulubieńców i dalszego śledzenia meczów i innych zawodów. Co ważne, obstawiając u legalnych bukmacherów wspiera się również zawody e-sportowe. Jest to doskonała informacja dla miłośników rozgrywek komputerowych, w których łączy się zaciętą sportową rywalizację z emocjami, towarzyszącymi wirtualnym meczom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.