Wiadomości z Gliwic

Minikoparki do zadań specjalnych

  • Dodano: 2019-10-17 12:45, aktualizacja: 2020-06-02 10:05

Wydawałoby się, że minikoparki to po prostu koparki w wersji mini. W praktyce jednak jest to bardziej skomplikowane. Niezależnie od tego, minikoparki niekiedy stanowią naprawdę niezastąpione maszyny i posiadają je praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa, działające w branży budowlanej. Ich zakupem bądź wypożyczeniem interesują się również te osoby, które pracują w firmach, obsługujących sieci wodociągowe i instalowanie różnych instalacji. Minikoparki stanowią zdecydowanie mniej znany sprzęt od tradycyjnych koparek, tym samym warto dowiedzieć się czegoś na ich temat, przed dokonaniem decyzji zakupowej.

 

Minikoparki to maszyny, które idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie da się wjechać ciężkim sprzętem budowlanym!

Duży, ciężki sprzęt budowlany niejednokrotnie przekracza masę sześciu ton. Tym samym, już pierwsza styczność z tematem minikoparek, przekonuje że tego rodzaju sprzęt jest bardzo potrzebny, często wręcz niezbędny do wykonania wielu prac budowlanych. W związku z tym ich wybór na rynku jest bardzo duży, a to sprawia, że niezmiernie ciężko jest wybrać jedno, idealnie dopasowane do naszych potrzeb urządzenie.

Najbardziej znane i popularne maszyny tego typu stanowią minikoparki typu Case, wyposażone w gąsienice. Ich przeznaczeniem jest przede wszystkim prowadzenie wszelkiego rodzaju prac przy wykańczaniu murów i ogrodzeń oraz w miejscach, które mają bardzo ograniczoną przestrzeń. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że są one zdolne do wykonywania pełnego obrotu.

Z kolei urządzenia budowlane, wyposażone w gumowe gąsienice stanowią najlepszy sprzęt do prowadzenia wszelkich prac budowlanych na betonie. Każdą minikoparkę można dodatkowo wyposażyć w odpowiedni osprzęt, w zależności od jej planowanego przeznaczenia. Zakup minikoparki stanowi dosyć duże obciążenie dla firmy. Koszt nowej wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednakże inwestowanie w używany sprzęt może wiązać się z przysłowiowym „wyrzucaniem pieniędzy w błoto”. Tym samym, z pewnością zakup nowego sprzętu jest zdecydowanie bezpieczniejszy, zwłaszcza, że w razie jakichkolwiek problemów, czy usterek sprzęt jest objęty kilkuletnią gwarancją. Jeśli nie dysponujemy daną kwotą w gotówce, możemy skorzystać z wygodnego dla nas sposobu kredytowania, bądź zdecydować się na wynajem sprzętu na godziny. Jeśli mimo wszystko, wolimy zdecydować się na zakup używanego sprzętu warto zrobić to za pośrednictwem sprawdzonego sklepu, dającego nam gwarancję pełnej użyteczności wybranej przez nas maszyny. To, że kupujemy używane urządzenia nie zawsze musi oznaczać problemy, trzeba to po prostu zrobić rozsądnie.

 

Różne rodzaju minikoparek

Rozróżniając różne rodzaje maszyn, jakimi są minikoparki należy zwrócić uwagę szczególnie na ich wyposażenie. To jest właśnie ta kwestia, która odróżnia je od innych maszyn budowlanych. Niezmiernie ważnym elementem każdej minikoparki jest jej część pracująca, czyli łyżka. Wyróżnia się różne typy łyżek, nie tylko w odniesieniu do ich wymiarów, ale również możliwego zastosowania. Wyróżnia się trzy różne rodzaje łyżek:

  • zabierakową;
  • chwytającą;
  • wygarniającą.

 

Łyżka chwytakowa jest wykorzystywana przede wszystkim do oczyszczania i pogłębiania, a przy jej użyciu bez problemu można wyładować lub załadować różne materiały sypkie.  Co więcej, w minikoparkach można jeszcze wyróżnić różne rodzaje gąsienic. Przy czym za najlepsze uważa się gąsienice gumowe, gdyż są one lżejsze niż metalowe i dodatkowo lepiej sprawdzają się w trakcie prowadzenia prac na nawierzchniach asfaltowych lub betonowych.  

Ponadto minikoparki kołowe naprawdę dobrze sprawdzają się do pracy w zamkniętej przestrzeni. W związku z czym urządzenia te są naprawdę ciekawe, nadają się do prowadzenia różnego rodzaju prac, na ograniczonej powierzchni. Tym samym, tego rodzaju urządzenie z pewnością przyda się w każdej firmie budowlanej.

 

Gdzie można kupić minikoparkę?

Decydując się na zakup minikoparki warto na wstępie przyjrzeć się ich producentom i poszukać opinii na temat ich produktów. Niekiedy bowiem okazuje się, że dwa tego samego typu urządzenia, nawet sprzedawane w podobnej cenie, mogą się od siebie znacząco różnić, szczególnie w kwestii jakości wykonania. W tym celu warto się przyjrzeć ich producentowi i spróbować wstępnie ocenić, czy dany sprzęt będzie w stanie sprostać naszym wszystkim wymaganiom. Jest to istotne nie tylko w kwestii zakupu nowej maszyny, ale również w wyboru sprzętu na wynajem. Bowiem, niezależnie od sposobu pozyskania danego urządzenia do pracy, musi on przede wszystkim, jak najlepiej wypełniać swoje zadania. Firma ATLAS oferuje swoje produkty nie tylko na sprzedaż, ale także pod wynajem. Tego typu rozwiązanie może być dla nas odpowiednie, nie tylko wtedy, gdy nie stać nas na zakup danego urządzenia, ale także wtedy, gdy przed zakupem chcemy dobrze przetestować wybrany przez nas sprzęt. Minikoparki tej marki posiadają wiele istotnych atutów w stosunku do ich konkurencyjnej oferty innych firm. Jednakże na wstępie warto przytoczyć najpierw trochę informacji na temat samego producenta.

 

Krótka charakterystyka firmy ATLAS

ATLAS Poland stanowi renomę sama w sobie. To marka, którą charakteryzuje przede wszystkim wiele lat cennego doświadczenia, bardzo dobry serwis i ogromny asortyment różnego rodzaju maszyn budowlanych. Firma zatrudnia jedynie najlepiej wykwalifikowanych pracowników, którzy prezentują rzetelność i profesjonalizm, świadczonych przez markę usług.

To autoryzowany dealer profesjonalnych urządzeń budowlanych w Polsce. Posiada liczne oddziały, rozmieszczone na terenie całego kraju. Codziennie stara się budować, jak najlepsze relacje partnerskie z przedstawicielami różnych branż, wspierając ich w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów. Ich oferta obejmuje kompletne rozwiązania, które zawierają pomoc w odpowiednim doborze sprzętu, aż po całkowitą odpowiedzialność za ich późniejszą obsługę. Sprzedajemy różnego rodzaju sprzęt budowlany, w tym maszyny do przeładunku, koparki, minikoparki, rozdrabniacze, przesiewacze i inne. Posiadamy bardzo szeroką i rozbudowaną ofertę produktową, chcąc sprostać wymaganiom swoich wszystkich klientów, dokładnie dopasowując, jak najlepszy sprzęt do ich aktualnych potrzeb.

 

Minikoparki sprzedawane za pośrednictwem firmy ATLAS

ATLAS Poland zajmuje się sprzedażą nowych, jak też używanych minikoparek dwóch różnych marek:

  • minikoparki Sany;
  • minikoparki ATLAS Kompakt.

Tym samym każdy przedsiębiorca znajdzie u nas coś na miarę swoich możliwości finansowych. Sprzedawane przez nas minikoparki są podobnej wielkości i posiadają zbliżone parametry pracy. Jednakże, w zależności od rodzaju wyposażenia dodatkowego mogą mieć różne zastosowanie praktyczne. W związku z tym, niektóre z nich bardziej nadają się do prac wewnątrz, a inne na zewnątrz pomieszczeń. Chcąc wykorzystywać wybraną przez siebie minikoparkę do jak najróżniejszych zastosowań warto zdecydować się na urządzenie, które będzie jak najbardziej uniwersalne. W razie problemu z dokonaniem wyboru zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego. Nasz personel jest do Państwa dyspozycji i udzieli Państwu zawsze profesjonalnej porady. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.