Wiadomości z Gliwic

Montaż fotowoltaiki - co warto wiedzieć o tej inwestycji?

  • Dodano: 2020-01-24 14:30

Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Przekłada się to na wzrost zainteresowania Polaków montażem fotowoltaiki w swoim domu. Co warto wiedzieć na temat tego systemu?

Fotowoltaika – na czym polega?

Popularność tego rozwiązania wynika z korzyści, jakie ono generuje. W czasach rosnących rachunków za prąd system fotowoltaiczna pozwala niemal całkowicie ograniczyć koszty wytwarzania energii. Dobrze dobrana instalacja jest bowiem w stanie pokryć roczne zapotrzebowanie gospodarstwa domowego. Mimo kosztów związanych z zakupem i montażem fotowoltaiki, inwestycja jest niezwykle opłacalna i zwraca się w ciągu pierwszych lat użytkowania. System działa przez cały rok, przechwytywanie promieni słonecznych odbywa się bowiem nawet w czasie chłodnych i pochmurnych dni. Montaż fotowoltaiki najlepiej powierzyć specjalistom. Będziemy wówczas mieli pewność, że zakupiliśmy sprzęt wysokiej jakości, który jest idealny do naszych potrzeb.

Montaż fotowoltaiki – jak przebiega?

Pierwszym krokiem jest poszukanie firmy, która zajmuje się tego rodzaju inwestycjami w naszym regionie. Dobrze, gdy oprócz sprzedaży i instalacji systemu, oferuje także pomoc w uzyskaniu dofinansowania czy pożyczki. Taką firmę znajdziesz pod tym linkiem http://ozetechnologia.pl/95/montaz-instalacji-fotowoltaicznych-w-toruniu. Tego rodzaju wsparcie jest niezwykle ważne i sprawia, że o tym rozwiązaniu mogą myśleć praktycznie wszyscy Polacy. Montaż fotowoltaiki uwzględnia także lokalizację systemu. Panele możemy bowiem zainstalować zarówno na dachu skośnym, jak i płaskim. Producenci posiadają także specjalne konstrukcje, które pozwalają na naziemny montaż fotowoltaiki. Dzięki temu każdy może wybrać najlepiej dopasowane do niego rozwiązanie. Moc systemu wylicza się na podstawie rocznego zużycia energii przez gospodarstwo. Im większa ona będzie, tym większa powierzchnia dla instalacji będzie potrzebna. Dla przykładu, na montaż fotowoltaiki o mocy 5kW potrzebujemy około dwudziestu metrów kwadratowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.