Wiadomości z Gliwic

Na co zwracać uwagę przy wyborze siatki hodowlanej?

  • Dodano: 2024-01-28 18:45

Siatka hodowlana to produkt znajdujący zastosowanie w hodowlach różnego rodzaju gryzoni i ptaków. Najczęściej wykorzystywana jest jako materiał do budowy klatek czy wolier, gdyż pozwala na łatwe i szybkie stworzenie odgrodzonej przestrzeni o praktycznie dowolnej wielkości. Ma za zadanie przede wszystkim zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo i ochronę przed drapieżnikami, a jednocześnie zapobiegać ich ucieczce. Podpowiadamy, czym powinna cechować się dobrej jakości siatka hodowlana oraz czym kierować się przy jej wyborze.

Materiał wykonania siatki hodowlanej

Jedną z najważniejszych kwestii, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze siatki hodowlanej, jest materiał jej wykonania. To właśnie on w dużej mierze przesądza o jej właściwościach i walorach użytkowych. Tworzywo powinno być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Dobrze sprawdzą się siatki zgrzewane wykonane ze stali nierdzewnej. Powstają w procesie zgrzewania ze sobą stalowych drutów, dzięki czemu cechują się wysoką trwałością. Są również niepodatne na działanie czynników pogodowych, jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV. Nie ulegają korozji ani odkształceniom pod wpływem zmiennych temperatur, a ich stabilna struktura skutecznie uniemożliwia zwierzętom przegryzienie siatki. Podobne właściwości wykazują modele wyprodukowane ze stali ocynkowanej, które dodatkowo można pomalować na pożądany kolor. Wysokiej jakości produkty oferuje sklep z siatkami nierdzewnymi Arpem Steel. Najdziesz tam również produkty ze stali ocynkowanej, która jest najpopularniejszym wyborem klientów dla tego zastosowania. Cechuje ją niska cena oraz relatywnie dobre zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi.

Przeznaczenie siatki hodowlanej

Przy wyborze siatki hodowlanej należy uwzględnić również jej przeznaczenie. Jeżeli ma ona służyć do budowy klatki dla gryzoni, warto zdecydować się na model z oczkami o wymiarach około 15x15 mm lub nieco większymi. W przypadku wolier dla kur, gęsi, kaczek czy indyków optymalne będą rozmiary oczek około 25x25 mm a dla ptaków ozdobnych, papug, gołębi czy indyków – 13x13 mm-15x15 mm. Należy jednak zaznaczyć, że ich wielkość uzależniona jest od hodowanych gatunków. Z tego względu przed zakupem siatki warto upewnić się, które rozwiązanie będzie najlepiej odpowiadać ich potrzebom.

Zakup odpowiedniej siatki hodowlanej do budowy klatek lub wolier jest niezwykle istotny. Niewłaściwy rodzaj sprawi, że nie będzie mogła spełniać swoich podstawowych funkcji i szybko ulegnie zniszczeniu, narażając zwierzęta na atak drapieżników lub skutkując ich ucieczką. Właśnie dlatego tak duże znaczenie ma wybór wytrzymałego produktu wykonanego z wysokiej jakości materiałów.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.