Wiadomości z Gliwic

Narty Head - amerykańskie spojrzenie na narciarstwo

  • Dodano: 2021-04-14 09:15

Jak się okazuje, spojrzenie na współczesne narciarstwo różni się pomiędzy krajami, w których powstają zaawansowane technologicznie systemy narciarskie. Jednymi z najpopularniejszych producentów tworzących sprzęt do zimowych sportów są m.in. Atomic, Head, Salomon, Nordica czy Volkl, a każda z nich oferuje odmienne innowacje i systemy  będące podstawą bezpiecznej i komfortowej jazdy. Dziś przedstawimy amerykańskie spojrzenie na narciarstwo producenta Head, opisując technologie wykorzystane w najnowszych modelach nart tej marki. 

Historia producenta nart Head

Historia rozpoznawalnego i cenionego na całym świecie producenta Head sięga 1947 roku, kiedy to Howard Head wprowadził na rynek pierwszy model nart o nazwie „Honeycomb”. Kluczem do sukcesu tej marki było zastosowanie plastycznych i wodoodpornych klejów łączących warstwy aluminium, które zapewniły sprzętowi wysoką jakość i ponadprzeciętną funkcjonalność. Ciągły rozwój producenta doprowadził do tego, że obecnie narty zjazdowe Head posiadają warstwę ochronno-wzmacniającą w postaci tworzywa sztucznego oraz trwałe wzmocnienia krawędzi. 

Ku zdziwieniu niektórym Head to nie tylko producent jakościowego sprzętu narciarskiego, ale także kompleksowego sprzętu sportowego, tj. rakiet tenisowych. Chęć inwestowania w nowe technologie i udoskonalania oferty ujawnia się w najnowszych modelach nart marki Head. 

Czemu marka head zawdzięcza swoją popularność

Head swój sukces zawdzięcza innowacyjnemu spojrzeniu zarówno na amatorskie, jak i profesjonalne narciarstwo. A 70-letnia tradycja sprawia, że firma ta wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zaufaniem wśród współczesnych amatorów i pasjonatów zimowych sportów. Co powoduje, że narty marki Head są jednymi z najczęściej wybieranych modeli sprzętu narciarskiego?

  • maksymalna elastyczność, sterowność i trwałość nart zjazdowych Head, 
  • ciągła inwestycja zaawansowane technologicznie systemy zapewniająca komfort w każdych warunkach atmosferycznych, 
  • bogaty wybór nart dostępny w różnych przedziałach cenowych dostosowanych do kobiet, mężczyzn i dzieci, 
  • oferta skierowana zarówno do pasjonatów, jak i amatorów narciarstwa, 
  • jakość gwarantująca wysokie osiągi ponadprzeciętną przyczepność i doskonałą stabilność.

Oferta marki Head do sprawdzenia na stronie: 

https://www.skisport.com.pl/narty-zjazdowe/narty-head

System Head Intelligance w nartach Head

System ten jest odpowiedzialny za maksymalne i efektywne dopasowanie sprzętu do okoliczności jazdy - warunków pogodowych i nawierzchni stoku. Jego inteligencja polega na zapewnieniu elastyczności i stabilności zarówno na miękkim puchu, jak i oblodzonej trasie. W jaki sposób? Narty wyposażone w tę technologię zbudowane są z tzw. inteligentnych włókien, których podstawową funkcją jest przekształcenie energii mechanicznej w impulsy elektryczne. To właśnie za ich sprawą narty pod naciskiem zyskują dodatkową stabilność i sztywność. 

EMC - Energy Management Circuit

Najnowsza technologia nart marki head to ulepszona wersja swoich poprzedników, gwarantujących doskonałą przyczepność do podłoża i stabilność jazdy. Kluczem do sukcesu w systemie EMC jest wzmocniona krawędź nart, która wprawiana w wibracje przekształca energię kinetyczną w elektryczną. Rezultatem tego rozwiązania jest płynniejsza jazda i maksymalna stabilność. 

Najnowsze modele nart marki Head można oglądać w sklepie i wypożyczalni sprzętu narciarskiego znanej jako Skisport, gdzie profesjonaliści zajmują się prawidłowym doborem nart i dodatkowych akcesoriów.  Poznaj ich najnowszą ofertę i dowiedz się, czym jest najwyższa jakość jazdy na nartach!
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.