Wiadomości z Gliwic

Narty Head - amerykańskie spojrzenie na narciarstwo

  • Dodano: 2021-04-14 09:15

Jak się okazuje, spojrzenie na współczesne narciarstwo różni się pomiędzy krajami, w których powstają zaawansowane technologicznie systemy narciarskie. Jednymi z najpopularniejszych producentów tworzących sprzęt do zimowych sportów są m.in. Atomic, Head, Salomon, Nordica czy Volkl, a każda z nich oferuje odmienne innowacje i systemy  będące podstawą bezpiecznej i komfortowej jazdy. Dziś przedstawimy amerykańskie spojrzenie na narciarstwo producenta Head, opisując technologie wykorzystane w najnowszych modelach nart tej marki. 

Historia producenta nart Head

Historia rozpoznawalnego i cenionego na całym świecie producenta Head sięga 1947 roku, kiedy to Howard Head wprowadził na rynek pierwszy model nart o nazwie „Honeycomb”. Kluczem do sukcesu tej marki było zastosowanie plastycznych i wodoodpornych klejów łączących warstwy aluminium, które zapewniły sprzętowi wysoką jakość i ponadprzeciętną funkcjonalność. Ciągły rozwój producenta doprowadził do tego, że obecnie narty zjazdowe Head posiadają warstwę ochronno-wzmacniającą w postaci tworzywa sztucznego oraz trwałe wzmocnienia krawędzi. 

Ku zdziwieniu niektórym Head to nie tylko producent jakościowego sprzętu narciarskiego, ale także kompleksowego sprzętu sportowego, tj. rakiet tenisowych. Chęć inwestowania w nowe technologie i udoskonalania oferty ujawnia się w najnowszych modelach nart marki Head. 

Czemu marka head zawdzięcza swoją popularność

Head swój sukces zawdzięcza innowacyjnemu spojrzeniu zarówno na amatorskie, jak i profesjonalne narciarstwo. A 70-letnia tradycja sprawia, że firma ta wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem i zaufaniem wśród współczesnych amatorów i pasjonatów zimowych sportów. Co powoduje, że narty marki Head są jednymi z najczęściej wybieranych modeli sprzętu narciarskiego?

  • maksymalna elastyczność, sterowność i trwałość nart zjazdowych Head, 
  • ciągła inwestycja zaawansowane technologicznie systemy zapewniająca komfort w każdych warunkach atmosferycznych, 
  • bogaty wybór nart dostępny w różnych przedziałach cenowych dostosowanych do kobiet, mężczyzn i dzieci, 
  • oferta skierowana zarówno do pasjonatów, jak i amatorów narciarstwa, 
  • jakość gwarantująca wysokie osiągi ponadprzeciętną przyczepność i doskonałą stabilność.

Oferta marki Head do sprawdzenia na stronie: 

https://www.skisport.com.pl/narty-zjazdowe/narty-head

System Head Intelligance w nartach Head

System ten jest odpowiedzialny za maksymalne i efektywne dopasowanie sprzętu do okoliczności jazdy - warunków pogodowych i nawierzchni stoku. Jego inteligencja polega na zapewnieniu elastyczności i stabilności zarówno na miękkim puchu, jak i oblodzonej trasie. W jaki sposób? Narty wyposażone w tę technologię zbudowane są z tzw. inteligentnych włókien, których podstawową funkcją jest przekształcenie energii mechanicznej w impulsy elektryczne. To właśnie za ich sprawą narty pod naciskiem zyskują dodatkową stabilność i sztywność. 

EMC - Energy Management Circuit

Najnowsza technologia nart marki head to ulepszona wersja swoich poprzedników, gwarantujących doskonałą przyczepność do podłoża i stabilność jazdy. Kluczem do sukcesu w systemie EMC jest wzmocniona krawędź nart, która wprawiana w wibracje przekształca energię kinetyczną w elektryczną. Rezultatem tego rozwiązania jest płynniejsza jazda i maksymalna stabilność. 

Najnowsze modele nart marki Head można oglądać w sklepie i wypożyczalni sprzętu narciarskiego znanej jako Skisport, gdzie profesjonaliści zajmują się prawidłowym doborem nart i dodatkowych akcesoriów.  Poznaj ich najnowszą ofertę i dowiedz się, czym jest najwyższa jakość jazdy na nartach!
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.