Wiadomości z Gliwic

Nowe mieszkania - co oferują Gliwice?

  • Dodano: 2017-08-29 12:15

Obecnie w województwie śląskim jednym z najszybciej rozwijających się miast są Gliwice. Z roku na rok możemy obserwować procesy tj.: rozbudowa dróg, strefy ekonomicznej, a przede wszystkim inwestycje w budowę mieszkań. Nie tylko gliwiczanie, ale i okoliczni mieszkańcy mają do wyboru coraz to więcej mieszkań, budowanych w przeróżnych częściach miasta.

Nowe mieszkania, Gliwice - w okolicach radiostacji

Trendy w budownictwie mieszkaniowym cały czas się zmieniają. Jeszcze niedawno mogliśmy zaobserwować przenoszenie się na obrzeża miast, tak aby mieszkać jak najdalej od zatłoczonego i ruchliwego centrum. Obecnie deweloperzy stawiają na inwestycje w mieszkania zlokalizowane w nie dużej odległości od śródmieścia, w miejscach zielonych, gdzie ruch nie jest już tak intensywny. W Gliwicach takim miejscem okazują być okolice zabytkowej radiostacji. Jest to obszar położony przy jednej z głównych dróg dojazdowych do Gliwic, a jednocześnie w zazielenionej okolicy, która stanowi miejsce relaksu i odpoczynku. Stąd można szybko i sprawnie dostać się do centrum, a jednocześnie odpocząć od miejskiego zgiełku, spacerując po deptakach. Niebawem w tej części miasta ma pojawić się dodatkowa atrakcja – park sensoryczny.

Apartamenty Gliwice

W różnych częściach miasta możemy zaobserwować powstające nowe osiedla, gdzie do wyboru są zarówno mieszkania do zakupienia na własność, jak i na wynajem. Inwestycje te powstają w różnych dzielnicach, tych bliżej centrum np. Zatorze, osiedle Obrońców Pokoju, czy też nieco dalej np. w Sośnicy czy też w Łabędach. Są to luksusowe, zaprojektowane w nowoczesnym stylu osiedla mieszkaniowe, które oferują zarówno apartamenty o dużym metrażu, jak i mniejsze mieszkania, czy też kawalerki. Daje to duży wybór nie tylko pod kątem lokalizacji, ale i wielkości mieszkania.

Gliwice miastem przyjaznym dla mieszkańców?

Coraz częściej możemy spotkać się z opinią, według której miasto Gliwice stara się być przyjazne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób przybywających tutaj w celach biznesowych. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat w obszarze tej metropolii zmieniło się bardzo wiele. Powstały nowe drogi dojazdowe do okolicznych miast tj.: Wrocław, Łódź, Ostrawa, Kraków. Przebudowano centrum, gdzie powstaje coraz to więcej miejsc atrakcyjnych dla rodzin z dziećmi. Szczególną uwagę zwraca się również na studentów, którzy rok rocznie przybywają by uczyć się na Politechnice gliwickiej. To dla nich miasto stara się stworzyć przyjazną przestrzeń. Czy warto tutaj zamieszkać? Z pewnością mamy ku temu coraz więcej argumentów!

Autor: http://osiedleparyskie.com.pl/ 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.